| Dextro a întrebat:

Funda pentru cine ma ajuta! In Coreea de Sud se vorbeste mai mult coreeana sau japoneza?

9 răspunsuri:
| analoveskorea a răspuns:

Bineinteles ca se vorbeste mai mult coreeana ca doar e limba nationala

| AnnaAnnne a răspuns:

Se vorbeste mai mult coreeanahappySper ca te.am ajutat, o seara frumoasa!happy

| cammm a răspuns:

Coreeana

cu placerehappy

| goshty a răspuns:

Limba coreeana este limba oficiala a lor si normal ca cei mai multi vorbesc aceasta limba.

| 니코 a răspuns:

In Coreea de Sud se vb cel mai mult coreana, japoneza se vb numa daca vin cei cu afaceri din Japonia.

| alicutza113 a răspuns:

Coreeana! si acolo nu se prea vorbeste engleza :*

| Apache a răspuns (pentru alicutza113):

Ba din contra, coreeni dau bani grei pe lectii particulare de engleza.
Sunt printre tarile cu cei mai multi vorbitori de limba engleza din lume.

http://homes.chass.utoronto.ca/~cpercy/courses/eng6365-flattery.htm

| BlueButterfly1234567 a răspuns:

Pai,coreeana desigur.