| andreib3 a întrebat:

Gandindu-ma ca printre membrii comunitatii TPU se regasesc si cunoscatori ai teologiei, as dori sa va intreb: Care este cea mai buna facultate de teologie din afara? Cea de la cambridge e bune?
De asemenea, cum pot accesa burse pentru a putea studia la aceste facultati? Va multumesc anticipat

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Bristol University are teologie. Dar marile facultati in general au altceva: facultati de istorie a religiilor, facultati de studii religioase si doctrinale, etc, adica studiul religiilor lumii din punct de vedere sociologic, psihologic, economic, politic, geografic si istoric. Studiile astea sunt mai folositoare pentru ca le inveti pe toate si te licentiezi in ortodoxie sau ce iti place tie.