| anonim_4396 a întrebat:

Hai salut! Ma poate lamuri si pe mine cineva cu o situatie? Cum aflu ce pasi trebuie urmati ca sa se elibereze o diploma distrusa de calificare? Mentionez ca persoana in cauza a terminat scoala profesionala in anul 1989.Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate obtine un duplicat al diplomei, depunand o cerere la scoala pe care a terminat-o si platind o taxa.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la scoala respectiva unde ai urmat cursurile si scoti alta. Banuiesc sa mai fie scoala in picioare chiar daca, intre timp, poate i s-a schimbat profilul.