| Monet a întrebat:

Hei TPU,
vreau un raspuns urgent big grin
daca nu iei examenul la mate si il iei decat la romana nu intri la liceu? si cum se face media de admitere?

Răspuns Câştigător
| Capi a răspuns:

Http://www.admitereliceu.ro/calculati-medie-admitere-liceu completeaza casutele cu ce iti cere si afli media de admitere

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu stiu cum se face, dar eu am luat 4 la mate, si 8 la romana, conteaza media finala, nu notele din examene.

| Adry05 a răspuns:

MEdia la admitere:
media pe ani : clasa a v-a + a VI-a + a VII-a + a VIII-a împărţit la 4
media de la examen: română + mate împărţit la 2
media totală: media pe ani + media de la examen împărţită la 2.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colegii mei au luat și 2 la mate laughing
Conteaza media dintre cele două.

| Alexandra7201 a răspuns:

Intri la liceu chiar daca iei sub 5 la unul din examene. Nu mai stiu exact cum se face media... e ceva cu mediile din V-VIII si stiu ca examenele cantaresc mult la media de admitere.

| Monet explică:

Multumesc tuturor! :3 chiar eram speriata ca nu intru la liceu...(╥﹏╥)