| DemonicSoul a întrebat:

Hey! Astăzi am dat Evaluarea Națională la limba și literatura română și sunt sigură că am făcut totul corect cu excepția unui detaliu.

La compunerea de la subiectul doi nu am apucat să pun titlul deoarece se terminase timpul. Știu că se depunctează, dar CU CÂT?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În baremul de corectare nu se specifică nicăieri că lipsa titlului se depunctează. Așa că, stai liniștit(ă)!

| BlueDark a răspuns:

Hai mai frate....Pe bune? Puteai sa pui orice, doar sa nu ramana gol...

| DemonicSoul explică (pentru BlueDark):

Aveam un titlu pentru compunere, dar nu l-am pus la început deoarece nu știam despre ce voi face compunerea. După ce am terminat-o am pus pixul pe foaie să scriu titlul, dar am fost oprită pentru că se terminase timpul, mai frate!

| BlueDark a răspuns (pentru DemonicSoul):

Offff...Pacat.

| AleexisViol3t a răspuns:

Nu trebuia sa pui titlul neaparat, e la alegere avand in vedere ca pe foaia de examen nu era specificat:dati un titlu potrivit"