| Noturbusiness a întrebat:

Hey! De ce e așa de grea admiterea de la medicina la Cluj?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este grea deoarece nu ai invatat vrei sa faci un lucru pentru care nu esti pregatit nu este pentru tine nu esti capabil de asa ceva, daca faci medicina numai pentru salarii mari atunci nu esti pentru asa ceva, medicina presupune lucrul munca cu oamenii cu pacienti bolnavi operati accidentati, iar daca tu nu sti ce sa faci in momentul in care ai de facut o operatie mai bine renunță la facultatea de medicina si du-te si vinde ziare sau angajeaza te la Carrefour la casa de marcat ca acolo lucrezi cu faină ulei conserve dero tteci pe banda produsele oamenilor si i ei banul, si nu risti sa omori un om ca in cazul operatiei daca nu sti ce sa faci nu ai invatat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca raspunsul o sa sa schimbe ceva, cu atat mai putin sa te ajute la ceva.

Dar... probabil din cauza concurentei, solicitarii si prestigului facultatii respective. Asta se pe poate aplica in cazul fiecarei universitati, pentru fiecare sectie in parte.

Bafta!

| Eireann a răspuns:

Admiterea e cea mai usoara parte - dupa ce intrii incepe greul. E o facultate foarte solicitanta deci vor sa selecteze studenti care sunt dispusi sa depuna efort si evident sa aiba toti cam aceelasi nivel de cunostinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti se pare grea, nu ai ce cauta acolo

| MustarIute a răspuns:

Sa nu intre tot prostul.