| AnneOkay a întrebat:

Hey.
Pentru cunoscatori.
Ma pot muta la alta clasa ( in acelasi liceu si acelasi profil ) in timpul celui de-al doilea semestru?
Sau daca la momentul de fata sunt in acea clasa 30 de elevi?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci cererea de transfer si o sa vezi daca este aprobata ori nu de conducerea liceului.

| Chrristina a răspuns:

Da, la noi asa s-a intamplat. noi eram 30 in clasa si era vorba ca din semestrul 2 sa ne vina 2 colegi noi happy dar a venit doar unul si a zis ca a dat niste examene ca sa intre la clasa noastra. la tine nu stiu cum e

| ElenaSA a răspuns:

De regula nu se muta persoana in timpul semestrului. Poti incerca sa faci cerere. Nu ai ce piede. Daca sunt 30 de elevi in clasa in care vrei sa te muti nu este nicio problema, ar mai fi loc si pentru inca o persoana.

| MrsSunshine a răspuns:

Da,te poti muta daca te accepta diriginta de la clasa respectiva.