| rebbe a întrebat:

Hi...Stiti vreun site pe care sunt scriese toate valentele elementelor chimice? Sau daca vreti sa le scrieti voi big grin Thx...

Răspuns Câştigător
| Danitzu a răspuns:

Http://www.jergym.hiedu.cz/~canovm/vyhledav/varianty/rom.jpg

Sincer, nu stiu unde ai putea gasi, dar ti-am pus o imagine destul de mare incat sa poti vedea valenta fiecarui element.

10 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Http://www.eurodidactica.ro/......NTELOR.jpg poti mari pentru a vedea mai bine. sper ca te ajuta

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Uite aici ai tabelul periodic ce include si valenta fiecarui element in parte, vezi jos.Bafta!
http://www.estiinta.ro/glossar/t/tabelul-periodic-al-elementelor.php

| CrystalAngel a răspuns:

Pai
grupele 1, 7 au valenta 1
grupele 2, 6 au valenta 2
grupele 3, 5 au valenta 3
grupa 4 are valenta 4
grupa a 8a nu are valenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu frumushico toate valentele poate ne intalnim si iti fac eu aia ce ai de facut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, merci Danny

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te *** in gura cititorule

| Nikolas1 a răspuns:

Tabelul lui Mendeleev, ai auzit de elhee hee?

| frumushik_9121 a răspuns:

In manualul
de chimielaughing