| Kostzy5 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine.Am fost admis la automatica si calculatoare.
1. Vreau sa imi achizitionez un laptop pe care il voi folosi in perioada studentiei.De ce criterii trebuie sa tin cont.
2. Vreau sa mai ma pregatesc la informatica.Nu stiu ce limbaj de programare este esential pentru aceasta facultate.In liceu am facut c++.

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai sa faci rachete acolo sa ai nevoie de un laptop cine stie cine.
E totusi destul de ingrijorator ca dai la AC si nu iti poti alege singurel un laptop

| aimullah123 a răspuns (pentru suntserios):

Ai zis o prostie mai mare ca tine. Demoralizezi omul degeaba.

| suntserios a răspuns (pentru aimullah123):

Detaliaza, altfel ai aruncat doar niste vorbe fara sens

| aimullah123 a răspuns (pentru suntserios):

Pai daca nu a mai cumparat niciodata un laptop de unde vrei sa stie? Ce legatura are asta cu facultatea?

| suntserios a răspuns (pentru aimullah123):

Totusi omul da la automatica si calculatoare, lucru care presupune ca a pus mana pe un calculator odata, daca nu o sa aiba mari suprize

| aimullah123 a răspuns (pentru suntserios):

E o aberatie ceea ce spui. Daca folosit pc si nu a folosit laptop?

| suntserios a răspuns (pentru aimullah123):

Hai ca o dai in vorbe fara rost. Ce rahat, PC nu tot procesor, ram si hdd/ssd are?

| sierra1 a răspuns:

Ca student (vei sta în cămin?) ia-ți unul second, dar bun. Te plictisesti repede de el, o să vrei mereu altul. E normal pentru unul de la AC, nu?
Așteaptă să începă școala și te mai ajută colegii cu oferte și sugestii. Găsești în campus o ofertă largă.

| aimullah123 a răspuns:

Stai ca iti caut eu si iti pun aici.
Ceva foarte important e sa nu aiba placa video dedicata sa ii scurteaza viata cu 35%

| Kostzy5 explică:

Multumesc pentru incurajari aimullah123

| aimullah123 a răspuns (pentru Kostzy5):

Cu mare placere!
Nu te lasa influentat de altii.
Nimeni nu s-a nascut invatat si nimeni nu le stie pe toate.
Este adevarat ca ai intrat la o facultate foarte foarte foarte grea si probabil o sa vrei sa te la si de multe ori dar gandeste-te mult mai bine inainte sa faci asta. Mergi la un psiholog cand chiar vrei sa te lasi de facultate si o sa te ajute mult ca sa ramai acolo.
Probabil o sa faci multe meditatii dar asa e viata. Daca nu depui eforturi la ce sa te astepti? Daca alegi calea cea mai usoara alegi si salariul cel mai mic. Decat sa te duci la zidarie si sa lucrezi cu ultimii oameni si sa iti faci praf sanatatea mai bine faci o facultate unde dai numai de oameni care or sa iti placa, fara tigani, fara prosti. Maxim in anul 1 mai gasesti cate un prost dar se retrage repede din facultate.
Sa fii tare si sa nu te lasi orice ar fi. Termina facultatea asta si invata ceva din ea si iti va fi foarte bine.
Te felicit pentru decizia de a intra la aceasta facultate si iti urez mult succes!
Si nu uita, orice problema ai cauti ajutor, nu te dai batut.