| HaeRa a întrebat:

Ma puteti ajuta va rooog?:d Care este dupa parerea voastra descoperirea cea mai importanta pentru umanitate si de ce:d Si daca puteti sa-mi spuneti 3 inventatori cunoscuti si care este cera mai importanta inventie a lor:d va rooog mult sa ma ajutati. dau funda la cel mai bun raspuns:d

4 răspunsuri:
| Enzo2011 a răspuns:

In mod sigur este TEHNOLOGIA.Thomas Edison-becul, fonograful, prima centrală electrică care alimentează clădirile unui oraș.Henri Coanda-avionul cu reactie. # Wilbur and Orville Wright - avionul. # Gottlieb Daimler - automobilul

| Marius151 a răspuns:

Alexander Bell- telefonul
Fratii Lumiere- cinematograful
Thomas Edison - becul

| fanporsche a răspuns:

Focul si roata.

| Al3Kss a răspuns:

Tot ce exista acum pe pamantul asta si cum evolueaza lucrurile se datoreaza inventiei scrisului! Asta este inventia care a schimbat totul fundamental! fara scris nu s-ar mai fi inventat mai nimic. Nikolaus Otto - motorul in 4 timpi. Alfred Nobel - dinamita. Charles Babbage - computeru. raspuns mai bun ca asta n-ai cum sa mai primesti... funda