| AdiZone a întrebat:

Mereu m-am întrebat de ce profesori ne baga unele chestii pe gat care probabil nici nu ne ajuta în viata. Nu înțeleg.
Vi s-a întâmplat vreodată asa ceva?
Ce părere aveți?

35 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ΣηJΦY):

Am terminat Geologia, dar predau Geografie.

| Dariusuu a răspuns:

Ei sunt plătiţi să-ţi bage toate mizeriile pe gât dar nu uita însă că nu ei sunt de vină ci Sistemul de Învăţământ. Profesorii doar urmează planul, aşa că cu siguranţă ştiu şi ei că multe chestii inutile n-au cum să te ajute în viaţă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la materie, nu ai dreptate, e sistemul de vina, nu profesorii.
Daca te referi la lectii de viata, nu trebuie sa faci neaparat dupa ei.

| AdiZone explică (pentru Dariusuu):

Oricum nu avem ce sa facem. nu avem ce sa schimbam.