| anonim_4396 a întrebat:

Niste impresii in legatura cu prima sesiune de examene la drept anul I?

1 răspuns:
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Te vei simti putin coplesita poate, asta daca nu ai invatat indeajuns. Si eu am facut dreptul, am absolvit acum 2 ani aproape! Trebuie sa inveti sa folosesti termeni juridici, sa iti formezi deja limbajul necesar. In primul an tin minte ca am avut o restanta la drept constitutional parca... am lasat examenul intentionat pentru in toamna deoarece nu ma simteam pregatit! Oricum fruntea sus si succes! Este o facultate frumoasa, mai ales in anul 2 cand vei face practica, in anul 3 te vei duce la morga sa vezi ce se intampla pe acolo happy... este distractiv!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi buna!