| pitbullbulterier a întrebat:

Sall TPU, am trecut clasa a 8 a si vreau sa ma decid la ce liceu si ce profil sa dau.
Mie imi place foarte mult sa fac imformatica ( sa ajung programator it sau orice legat de calculatoare) si din cate am inteles cel mai bine ar fi sa dau la mate-info, dar nu prea ma pricep la mate adica ceva de media 7-8.
Ce poti sa devii la mate-info, tot in domeniul informatica adica programator it, programator web?
La ce trebuie sa dau examene la bac la profilul mate-info?
Ce profiluri imi mai recomandati?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amice, tu ce crezi ca e informatica? Iti zic eu, e tot matematica dar mai ciudata, multi se duc la profilul asta doar pentru info fara sa realizeze asta. Daca nu stii mate, nu o sa te descurci nici la info. Ce poti deveni dupa absolvire? Din cate stiu eu nimic, iti trebuie facultate(mate-info e un profil teoretic nu tehnologic), daca ai 7-8 la mate eu zic ca o sa te descurci, doar invata, nu e de joaca la profilul asta.
Bacul il dai din Romana, Mate si Fizica/Chimie/Biologie/Info.

Ce profil vrei sa-ti recomad? Depinde ce vrei tu sa faci in viata.

| Chokorētoバタフライ a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi in domenul IT cel mai bine e sa te duci la mate-info
Bacul il dai la :
romana
mate\info(la alegere)
biologie\chimie\fizica(la alegere)

| Idc12345 a răspuns (pentru Chokorētoバタフライ):

De fapt dai bacul la :
Romana
Mate
Info/Bio/Chimie/Fizica

| Chokorētoバタフライ a răspuns:

Scuze scuze scuze! ionescualex6 are dreptate. Ai de ales dintre bio\chimie\fizica\informatica.Nu stiu la ce ma gandeam. Matematica e obligatorie. Scuze!

| pitbullbulterier explică:

Daca pot sa imi aleg sa n dau bac-ul la mate este bine.