| rem1x70 a întrebat:

Am o întrebare referitoare la Bacalaureat.
Am terminat liceul în alt oraș față de cel în care locuiesc, am terminat prima sesiune de bacalaureat și binențeles că am picat...
Ideea e că vreau să mă înscriu pentru sesiunea a 2-a de bacalaureat și aș vrea să îl dau de data aceasta în orașul în care locuiesc... Există vreo posibilitate să fac acest lucru? Cum ar trebui să procedez?
Ce acte trebuiesc, de unde le iau, unde le depun etc...
Aștept răspunsuri cât mai decente și cât mai repede.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Cum adica "bineinteles ca am picat". Ce treaba are orasul cu faptul ca tu nu ai invatat? In fine.
Bacul se da in anumite centre de examene stabilite de ei, nu cred ca poti stabili cand si unde poti sa il dai. Sunt destul de stricti fata de lucrul asta, nu am inteles de ce. Bacul se da la fel si in Bucuresti si in Cucuiata din deal, nu difera nimic

| rem1x70 explică (pentru Yurisa):

Am rezolvat de mult. Mersi oricum.
Apropo, nu știu cât ai înțeles din ce am explicat, dar nu am zis deloc faptul că am picat din cauza orașului...
În fine

| SneKks a răspuns:

Te duci la liceul unde vrei sa dai bacul si faci o cerere ca vrei sa dai acolo de acte nu prea stiu trebuie sa ti se spuna de acolo