| Edmonds2342 a întrebat:

Am și eu o intrebare: de ce ni se cere la scoala sa facem proiecte, referate etc. pe calculator, din moment ce scoala nu ne da nici măcar programe pentru a face aceste lucruri, darămite partea materiala?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru ca materialele vi le cumpara parintii, asa cum va cumpara caiete, rechizite, etc. daca parintii tai sunt saraci, poti solicita bursa sociala sau un calculator din fonduri europene, discuta cu invatatoarea sau dirigintele, ii va invata pe parintii tai ce acte trebuie completate

| RoCkKiD a răspuns:

Din cazuca ca toate scolile (care cer asa ceva) au PC-uri pe care se pot face proiectele. In plus cam toate softurile de care ai nevoie ca sa faci un referat se gasesc si gratis. happy

| Edmonds2342 explică (pentru RoCkKiD):

Ok, da și mie un site cu Microsoft office gratis laughing

| RoCkKiD a răspuns (pentru Edmonds2342):

(imagineaza-ti un sunet din ala de te-naaaa foarte dramatic)

https://products.office.com/......ice-online

Da, exista si gratis, nu te mai da accidentat ca iti dau profesorii teme pe care chiar le-ai face doar ca nu ai cu ce. happy

| Sn4k3 a răspuns:

Se gandesc profesorii ca stiti sa folositi si voi google.

| Edmonds2342 explică (pentru Sn4k3):

Nu totul se rezuma la Google

| Sn4k3 a răspuns (pentru Edmonds2342):

Daca ai cap stii sa gasesti ce ai nevoie acolo pentru niste amarate de proiecte/referate si nu numai. Nu stii sa descarci niste programe gen powerpoint sau sa cauti referate online? Scrii pur si simplu download ''numele programului'' si de la site-uri de tor.rente pana la tutoriale de pe Youtube despre cum se descarca si de unde.

| Buzi213 a răspuns:

Videoproiector aveti?

| Edmonds2342 explică (pentru Buzi213):

În generala Da, la liceu nu

| scrigroup a răspuns:

Pai internetul e plin de informatii cand vrei sa iti faci un referat:

http://www.referatele.com
http://www.qreferat.com/lista-referate/romana/index1.php
http://www.scrierile.com/

mai sunt si altele precis

| dante94 a răspuns:

Programe? Singurele programe de care ai nevoie sunt in pachetul office(daca nu stii sa lucrezi ai word sau wordpad care vin in Windows). Pui referatul pe un stick si il printezi(in orasul cel mai apropiat de mine am printat foi cu 20 de bani foaia)

| Edmonds2342 explică (pentru dante94):

Exact. De unde iau office? E 300 de lei pachetul :/.

| cristiionescu88 a răspuns:

Scoala e de vina la noi in societate... propun boicotarea scolii laughing