| roberta7087 a întrebat:

Cum se rezolva punctul c de la ultimul exercitiu de la evaluarea nationala la matematica 2015

Răspuns Câştigător
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......inale.html

Aici gasesti rezolvarea completa a tuturor exercitilor.

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai "indicaţii" în BAREMUL de la linkul oficial :
subiecte2015.edu.ro/2015/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/EN_VIII_matematica_24_iunie_2015_subiect_si_barem.zip

http://subiecte2015.edu.ro/2015/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/

Toate cele bune.

| Urucu_Laurentiu_1999 a răspuns (pentru bursuc001):

Cele postate pe edu nu sunt cele date la evaluarewinking

| bursuc001 a răspuns (pentru Urucu_Laurentiu_1999):

Bună!

De unde ai tras această concluzie?
NU ai dreptate!

Poate te-ai uitat la subiectele de la Sesiunea specială sad

Cele de la linkul indicat de mine ( anterior ) sunt subiectele date ieri, 24.06.15 - vezi linkul :
subiecte2015.edu.ro/2015/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/EN_VIII_matematica_24_iunie_2015_subiect_si_barem.zip

O seară/noapte frumoasă.

| Daniellllll1 a răspuns:

Exista brainly.ro

| Sasha30 a răspuns:

Teorema acoperisului.

| ithunder a răspuns:

E o întrebare foare bună care nu cuprinde: ce clasă, la ce materie.
te rog să specifici.

| roberta7087 explică (pentru ithunder):

Dai evaluare nationala in clasa a 1-a

| MxM222 a răspuns:

Aici ai rezolvarea facuta de un profesor de la Spiru, la tabla :http://adevarul.ro/......ndex.html! Cum te-ai descurcat la mate, Roberta? :*

| roberta7087 explică (pentru MxM222):

Eu cred ca bine, exceptand ca am citit ceva gresit si am facut alt ceva, in afara de asta am facut bine.

| MxM222 a răspuns (pentru roberta7087):

Hey! Ce medie ai obtinut? Eu am 9, 76 si ma duc la Lazar la stiinte! U?

| roberta7087 explică (pentru MxM222):

9.00. Am intrat la Colegiul National Constantin Carabella PE mate-info. Am intrat la prima optiune. big grin