| FuckingContra a întrebat:

Daca merg pe stiintele naturii o sa pot face facultate de mate-info, adica IT?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vei face fata matematicii si informaticii de la facultate nu te opreste nimeni

| DemBow a răspuns:

Normal. Poti sa te duci si la filo, ca tot poti face facultate IT. Nu are nicio treaba profilul de la liceu cu facultatea. Chestia e ca la stiintele naturii o sa faci informatica doar in clasa a 9-a si a 10-a, si nu e de ajuns daca vrei sa faci facultate de IT.

| FuckingContra explică (pentru DemBow):

Nu pot sa merg la filo si dupa sa merg pe IT, e o diferenta prea mare, si acolo din clasa a 11-a nici nu mai face matematica

| DemBow a răspuns (pentru FuckingContra):

Ti-am zis de filo asa ca sa intelegi ca n-are treaba profilul cu facultatea. Nu te opreste nimeni sa faci facultatea de IT daca tu la liceu erai pe filo sau altceva. Ti-am zis, faza e ca va fi greu sa inveti materia cere ti se cere pentru IT daca tu in liceu nu prea ai facut-o.