| anonim_4396 a întrebat:

Salut, media 8.93(pe primul semestru) e destul de bine pentru un elev de clasa a VI a? Eu imi doresc sa ma angajez in domeniul IT cand voi fi mare...

4 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Nu e deloc bine!
In primul rand ca pentru un profil IT trebuie sa treci prin alt pas, numit liceu, de preferat mate-info in care cu media aia nici nu ai ce cauta acolo... de facultate nu vorbim inca fiind clasa a VI-a desi poti sa te apuci de crosetat, nu de info!

| Dede1 a răspuns:

Nu e destul de bine, e binisor pentru un elev de clasa a6-a.

| Karelia123 a răspuns:

Buna.E o medie destul de buna, asa am patit si eu anul trecut, dar m-am straduit iar pe sem II am avut o medie mai mare.Acelasi lucru ti-l recomand si tie: invata mai bine pe sem II ca sa ai medie de 9 sau peste 9.Pt a te angaja in acel domeniu trebuie sa ai anumite studii. Totul depinde de tine! Iti doresc mult succes!

| Karelia123 a răspuns:

Buna.E o medie destul de buna, asa am patit si eu anul trecut, dar m-am straduit iar pe sem II am avut o medie mai mare.Acelasi lucru ti-l recomand si tie: invata mai bine pe sem II ca sa ai medie de 9 sau peste 9.Pt a te angaja in acel domeniu trebuie sa te interesezi de ce studii ai nevoie. Totul depinde de tine! Iti doresc mult succes!