| Gabi0012 a întrebat:

Salut,
Poți sa te transferi la liceul militar dacă ești la științe ale naturii sau trebuie neapărată mate - info?

2 răspunsuri:
| CameliaCamyBlondina a răspuns:

Dacă ai până în 16 ani este posibil sa te transferi.Pe urma vei susține niște probe.Cel mai bine este sa te informezi si sa intrebi pe pagina de FB,, Recrutare MAPN,, Ca o parere personala consider că liceul militar este o pierdere de timp deoarece la final nu iesi cu nimic altceva pe lângă o diploma de Bac si amintirea unui regim cazon.Singuril mic avantaj este ca poti candida la academia militară pe niște locuri rezervate însă vei susține probele ca si unul venit din viața civilă.

| Gabi0012 explică (pentru CameliaCamyBlondina):

Am înțeles, mulțumesc!