| NemNUZ a întrebat:

anul acesta sunt pe clasa a IX-a si am luat note foarte mici dupa parerea mea, m-am lenevit de tot, sunt foarte lenes si nu stiu ce sa fac sa nu imi mai fie asa lene si sa ma apuc sa invat sa fiu de nota 10, deoarece si profesoarele imi spun cand mai iau cate o nota buna ca sa poate, si na. Sunt genul de om care nu se apuca sa invete numai cand,, ajunge cutitul la os,, retin destul de repede fata de altii dar cum am auzit de nenumarate ori m au fost oamenii care puteau sa invete orice intr-un timp foarte scurt si au ajuns reprezentanti la orbit cu 7-8 mil pe luna sau cum era. Deci dati-mi niste sfaturi.Si mai e ceva, saptamana viitoare vine mama din Italia (nu asociati plecarea mamei in Italia cu faptul ca am eu note mici, ca vezi tu, ca nu ma verifica asta e o prostie cat casa poporului ) si nu stiu cum sa ii spun ca am note asa mici.

5 răspunsuri:
| Metalbrain a răspuns:

Daca intelegi asta, s-ar putea sa te ajute: http://www.dump.com/secretsto/ ...Pe mine chiar m-a ambitionat;)

| FunditainCarouase a răspuns:

Hei! eu as zice sa te pui pe invatat ca sa nu ramai repetenta ca doar pentru tine inveti. altii daca invata foarte repede invata pe derost, adica tocesc lectiile si peste catva timp nu mai stiu nimic.tu nu invata pe de rost invata logic. mamei tale ii poti zice ca nu prea ai avut timp ca ai avut treaba cu handbalul sau alt sport (daca faci) si ii poti zice ca nu ai putut invata sau sa ii zici ca atat ai stiut tu si sa te ierte... altceva nu mai stiu. Funda? big grin

| NemNUZ explică (pentru FunditainCarouase):

Ohoho laughing, nici chiar asa, la mine de exemplu daca raman pe un semestru e foarte nasol dapei sa raman repetent, cred ca as face infarct

| StefanVlad a răspuns:

Bun si noi cu ce te putem ajuta? Adica totul depinde de tine, ca pui mana pe carte sa inveti si nu te faci ca inveti. Viitorul nu ti-l schimbam noi, singurl sfat care ti-l pot da este sa te interesezi o materie care iti place mai mult si din care se poate castiga bine dupa, academie militara, it, medicina. sau daca nu poti ajunge sef peste 5000 de oameni... in cimitir

| alexandra2278 a răspuns:

Pai trebuie sa te concentrezi uite de exemplu daca ai un frate o sora ceva oricine ce iti place tie o gustare sau o ciocolata o chestie orice cineva o ascunde in casa ta si te pune sa faci vbreo 2 sau 3 probleme la romana mate orice materie si asa inveti si trebuie sa te straduiesti sa fii atent la scoala gandeste-te ca nu treci clasa gandeste-te eu m-am gandit si dupa ce am luat 5 a doua zi la testare am luat 10 cu felicitari dati seama ca parintii tai mmucesc pentru bani si tu
funda te rog funda