| 27119993108Ioana a întrebat:

Am un frate destept... Dar tare lenes. Are note mici la istorie... Si nu stiu ce sa fac pentru a-l ajuta. Cand ii spun sa inteve (ca doar pentru el invata) nu ma asculta si imi spune sa il las in pace. Puteti sa ma ajutati cu sfaturi? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Stii ce stresant e sa ii zici cuiva sa invete?
E simplu sa comanzi, de ce nu inveti impreuna cu el, faci invatatul sa fie placut, nu il pui sa invete mecanic, prin glume sau cantecetongue

3 răspunsuri:
| Barbiiiiie a răspuns:

Eu zic sa il lasi pe fratele tau si sa nu-l mai cicalesti atata, daca vrea sa puna mana pe carte o face si singur nu trebuie sa ii dea cineva ordine ce fel si cand sa o facă.
Nu ai cum sa il fortezi sa invete fara a vrea si cu vointa lui.happy
Funda?

| WarHammer a răspuns:

Parca-s eu si tu parca esti mama

| 27119993108Ioana explică (pentru WarHammer):

O sa ramana repetent si chiar nu vreau asta happy