| HeadShotttttt a întrebat:

va rog spuneti-mi si mie cum se poate invata mai usor si mai repede! Nu imi spuneti de ex: Invata in grup. Dau funda pentr explicatia cea mai buna, si daca functioneaza, desigur.

Răspuns Câştigător
| cosmincuriosu97 a răspuns:

Pai subliniezi ce e mai important,faci o schema si te inregistrezi pe telefon, apoi da play, asculta de cateva ori si o sa inveti; sigur merge;

5 răspunsuri:
| LionelAndres a răspuns:

Prea multe vrei!

| kaileemckenzie a răspuns:

Pai ca sa poti sa inveti mai repede sunt cativa pasi: 1.Fii foarte atenta la ore si daca nu intelegi din explicatia profesorului, roaga-l sa iti explice. 2.Acasa inainte sa iti incepi temele sa ai mintea 'limpede' 3.Citeste-ti lectia care o ai de invatat din manual si din caiet, iar apoi recapituleaza-ti celelatle lectii din urma, mai mult e acelea care nu le prea stii big grin

| alecs14alecs96 a răspuns:

Salut, incearca cu lecitina (ti-o iei de la farmacie), din cate am aflat, ajuta foarte mult... iar in rest aceeasi rutina cu caietele/cursuriile in fata big grin. Cica inregistrezi informatia mult mai repede...