| Chuchk a întrebat:

Salut vara asta am invatat ca prostu' pentru a da corigenta la romana.Din cate am inteles corigenta se dadea pe 1-5 septembrie am venit pe 5 si nu era nimeni la scoala, am mers la un prieten si el mi-a spus ca am ramas repetent.Acum ce sa fac? Vreau sa o dau! Am invatat toata vara si acum degeaba. Decat sa repet anul renunt la scoala.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te a interesat asa de mult incat ti ai bagat picioarele, nu era normal sa te interesezi si tu cu cateva zile inainte. cand unde cum?

| ChrystianSandu a răspuns:

Dacă corigenţa nu a fost dată, atunci ai rămas repetent. Nu prea mai ai ce face intr-o astfel de situaţie, mai ales că a trecut o săptămână de atunci. Posibil dacă vei discuta cu directorul si il vei întreba dacă se mai poate da (in caz de absență). Mult noroc in continuare.

| madalinbb19 a răspuns:

Felicitari pentru performnta de a ramane repetent desi ai invatat ...de ce nu te0ai dus in 1 sau 2

| MarySille a răspuns:

Tu nu ai vorbit cu nimeni acolo? Nu renunta la scoala pentru ca iti va fi foarte greu, nu e de ras ca ai ramas repetent e mai de ras daca nu ai terminat scoala..SINCER. Asta este, trebuie sa mergi inainte deoarece in ziua de azi e foarte greu fara scoala. Ai sa regreti daca nu vei mai continua scoala..gandestete ca ai invatat toata vara si ar fi pacat sa nu continui.te va ajuta in viitor.

| EuuRazvan1234 a răspuns:

Ma, sa il dai nu prea mai ai cum. Trebuia sa vorbesti cu profesorul/profesoara respectiva sa iti zica cand se dau corigentele. Nu stiu exact intervalul, dar sigur a trecut. Cred ca prietenul tau avea dreptate, trebuie sa repeti anul.