| Erik88 a întrebat:

Am dat ieri examenul de la sfarsitul clasei a 8-a si am facut cateva greseli. Am subliniat subiectul 1 si doi dar asa am facut la fiecare teza si simulare..si pe langa asta am scris jumatate de pagina si am tras fiecare rand cu cate o linie caci nu a fost nimic bine si am avut multe greseli. Stiu ca am dat-o in bara dar chiar am nevoie de mai multe opinii. Ce se intampla daca mi se anuleaza lucrarea? Mai dau odata ecamenul la anul? Ar strica un profesor viitorul cuiva? Adica fara sa mi se anuleze as fi luat macar un 9 (m-am uitat peste barem) Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Mai copii voi sunteți obsedați de orice ar putea fi considerat semn. Gândiți-va doar daca ați scris bine la examen. Asta e ceea ce contează. Lucrările nu se anulează așa ușor.
Dacă chiar ai face un semn real pe lucrare pentru cine l-ai face? Pentru profesorii care corectează. Nu? Pai acei profesori de ce ți-ar anula lucrarea dacă pentru ei ai făcut semnul? Dacă nu l-ai făcut pentru ei, pentru cine îl puteai face? Gândiți-va și voi puțin: dacă ar fi fost sa se lege de voi cineva pentru semne acest lucru s-ar fi întâmplat în sala de examen dacă așa ar fi considerat profesorii supraveghetori. Ai trecut de acel moment, deci stai liniștit!

| Erik88 explică (pentru Lioana):

Pai da..nici nu m-am gandit? Chiar gandesc prea mult cateodata.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca comisia considera ca ceea ce ai facut acolo este semn, atunci iti vor anula lucrarea.
Nu cred ca s-a specificat pe undeva in cerinte, sa sublliniezi ceva, sau sa tragi linii, asa ca, contravine regulamentului.

| Erik88 explică (pentru Violleta2022):

Chestia e ca...nu ne-au citit regulamentul.

| Anon31241212 a răspuns:

Nu iti anuleaza. Dar nu mai fa la fel si la mate. Faptul ca ai taiat cu o linie nu are nimic. Asa se recomanda cand gresesti. Succes!

| Erik88 explică:

Update: Nu mi s-a anulat lucrarea. Mi-am facut prea multe griji?