| anonim_4396 a întrebat:

Pe primul semestru, mi-a fost scazuta media la purtare la nota 9 din cauza numarului de absente (36 dintre care 11 nemotivate). Eu am nevoie de media 10 (la purtare) deoarece doresc sa merg mai departe la Academia de Politie, asa ca am vorbit cu dirigintele despre ce ar trebui sa fac, si mai exact trebuie sa duc o cerere (din partea unui parinte) la director prin care solicit remedierea situatiei de pe primul semestru. Nu am idee cum trebuie sa arate, ma poate ajuta cineva? Multumesc si un week-end placut va doresc! happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar nu stie nimeni cum se face o asemenea cerere?

| Balan_Catalin_1999 a răspuns:

Pai, se aduna media la purtare, ai avut 10 pe primul si 9 pe al 2 lea e clar cati iese 10 + media din ani trecuti (tot 10 o ai nu?)

| anonim_4396 explică (pentru Balan_Catalin_1999):

Pe primul semestru am avut-o 9, acum am media 10, si vreau sa imi indrept media de pe primul la 10. Si da, din anii trecuti am avut numai media 10 la purtare.