| MaliciousDeath a întrebat:

Situatia e urmatoarea:
Cineva termina o facultate la buget si vrea sa urmeze si o a 2-a facultate. Este posibil sa plateasca taxa pentru prima facultate(chiar daca a terminat-o la buget) si sa o faca si pe a 2-a la buget? Sau chestia asta functioneaza doar daca nu ai terminat prima facultate?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Prevederea respectivă este valabilă ( aceeaşi ) în ambele situaţii!
Se aplică şi în cazul tău.

O seară frumoasă!

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă vrei să poţi urma o altă facultate tot "la buget", atunci trebuie să PLĂTEŞTI taxa de studiu aferentă anilor efectuaţi la prima facultate şi să depui la dosarul de admitere ( la înscriere ) Chitanţa respectivă!
În caz contrar, chiar dacă vei fi admis/ă, vei face a 2-a facultate doar "la taxă"!

Toate cele bune!

| MaliciousDeath explică (pentru bursuc001):

Asta functioneaza chiar daca am terminat prima facultate (am dat licenta)? Sau doar daca am intrerupt studiile? Asta nu inteleg.

| MaliciousDeath explică (pentru bursuc001):

Multumesc pentru raspuns.

| bursuc001 a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă!

| bursuc001 a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Prevederea respectivă este valabilă ( aceeaşi ) în ambele situaţii!
Se aplică şi în cazul tău.

O seară frumoasă!

| CuriousStuff a răspuns:

Nu... Nu platesti nimic. Poti sa faci 5 facultati la buget daca te tine. De unde zvonul asta? Mai multa lume intreaba.

| MaliciousDeath explică (pentru CuriousStuff):

Http://www.uav.ro/......202016.pdf
Art.11,incepand cu randul 3.

| CuriousStuff a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Chestia asta e de anul asta sau mereu a fost asa? Pentru ca eu nu stiam de ea... M-am inselat rau.