| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti va rog ce sa fac. Parcă intru în depresie. M-am uitat la admitere la UBB Cluj PENTRU psihologie. Vreo 6 admiși la taxa, vreo 4 la buget, la distanță 2 (cu notele 9, 10) și în rest 100 RESPINȘI! SI ERAU RESPINȘI SI CU MEDIA 9! Eu am vrut la psihologie însă la distanță dar când văd doar două locuri mi se face rău. Eu am media 8 la bac prea mică. Serios chiar mă simt oribil. Chiar asa greu intrii la facultate in Cluj?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Asta cu locurile ramase
https://psiedu.ubbcluj.ro/......gie-lr.pdf
Asta cu aia mulți din prima tura.
https://psiedu.ubbcluj.ro/......gie-lr.pdf

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Reorientează-te dacă acolo nu e de tine. Altă specializare sau altă localitate. Simplu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, chiar așa de greu. Dar acesta nu este un motiv să te simți oribil.
Dacă totuși te simți așa, fă exerciții să te simți mai bine.

| T0T a răspuns:

Păi la Cluj sunt din ce în ce mai mulți doritori. E vorba de competiție. Nu o câștigi, te duci în altă parte. Nimic nu te oprește să încerci în mai multe locuri. Nu toți sunt făcuți pentru cele mai înalte standarde. Ca să fiu cârcotaș... Eu dacă aș fi avut asemenea pretenții aș fi învățat unde să pun virgulele.
Fii convinsă că bac-ul e apă de ploaie față de admiterea scrisă (dacă se dă acolo).

| Wr3nch a răspuns:

Nu, dar tu vrei la una cautata. Cand am inceput eu la la Engleza A eram 220 in an. Am terminat 80.

Multi aleg psiho ca plan de rezerva si nu se pregatesc ca lumea pentru examen.

| Catrice a răspuns:

Tu cred ca ai văzut repartizarea din toamnahee hee
Nu știu ce liste vezi ca eu vad 22 la buget thinking

| Angela_Maria_2001 a răspuns (pentru Catrice):

Poți pune link aici te rog?

| Catrice a răspuns (pentru Angela_Maria_2001):

Asta cu locurile ramase
https://psiedu.ubbcluj.ro/......gie-lr.pdf
Asta cu aia mulți din prima tura.
https://psiedu.ubbcluj.ro/......gie-lr.pdf

| J0B0MAT a răspuns:

Dacă vrei și la distanță, poți da la orice facultate de psihologie din țară. Dă unde crezi că ai șanse să iei, unde e și mai aproape de tine și gata.
Nu mai faceți atâta dramă.

| gellalbie4ever a răspuns (pentru J0B0MAT):

Bine gândit

| J0B0MAT a răspuns (pentru gellalbie4ever):

Și bine zis, hai nu fii.

| gellalbie4ever a răspuns (pentru J0B0MAT):

De acord

| gellalbie4ever a răspuns (pentru J0B0MAT):

Răspunde la mesaj?

| gabicoo a răspuns:

Iegzistî șî fakultațăli privati! Breeee!