| oooooooalexx a întrebat:

Sunt clasa a 12-a la un liceu din Constanta. urmeaza sa am bacul dar am o problema foarte mare pe primul semestru al clasei a 12-a am ramas corigenta la matematica nu stiu cum sa fac sa trec clasa sunt foarte stresata nu inteleg matematica deloc ...imi este frica sa ii spun mamei m-ar pedepsii offf ce pot face nu inteleg matematica asta nu cred ca ma va baga in bac

3 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Buna. Intr-adevar problema e foarte mare si matematica e foarte grea, nu ti-o poate baga nimeni in cap daca nu depui efort sa o intelegi. Si ce e si mai rau, profesorii chiar au intentia sa nu ne bage in bac pentru ca dupa sa nu ii facem de ras cu notele pe care le luam. Dar de ce nu faci meditatii? Acum e mai greu sa gasesti un profesor de meditatii pentru ca mai e putin pana la bac si toti sunt full. Parerea mea e sa iti cumperi cartile de a9-a, a10-a si a11-a si sa inveti singurica teoria dupa care sa faci variante. Spune-i si mamei tale pentru ca daca nu afla de la tine va fi mult mai rau. Poate are cateva idei si te va ajuta cumva.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Te duci la Mamaia, te asezi pe plaja la Pescarie si pui,, burta pe carte,,. Glumeam amar. Raspunsul bun de funda ti l-a dat Anny.Si e timpul sa te grabesti. Si poate ai un amic sau prietena care te poate ajuta.Mai tarziu va fi si mai greu de invatat.

| FashionVictim93 a răspuns:

Ascunsul lucrurilor de mama ta nu este cea mai buna alegere, mai bine ii spui acum tu, decat sa afle singura mai tarziu. desigur, vor exista consecinte, dar acestea sunt mai severe daca mama ta afla de la altcineva in afara de tine. cat despre matematica, ia niste ore de meditatii, straduieste'te din rasputeri sa o intelegi, lucreaza zilnic si astfel este imposibil sa nu te descurci, dar sa te apuci acum este putin cam tarziu. despre corigenta. acelasi lucru, invata mai mult si da'ti silinta mai mult pe semestrul 2 si vrei trece de liceu si de examenul de bacalaureat fara probleme.