| EvIdEnT a întrebat:

Una din definitiile democratice este aceea ca ea reprezinta singurul regim politic care permite identificarea din timp a eroilor si corectarea lor in mod pasnic. de ce nu este posibil acest lucru si intr-un regim totalitar?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai scris "eroilor"in loc de "erorilor". In dictatura nu exista posibilitatea afirmarii si argumentarii erorilor fiindca nu se asigura libertatea cuvantului, cenzura este ridicol de severa, statul are un caracter politienesc sanctionandu-i drastic pe cei cere isi permit sa aiba alte opinii decat cele oficiale.

| 6481 a răspuns:

De unde ai luat această definiție? și presupun că era vorba de erori, nu eroi. laughing) Dacă este derpre eroi, e total pe dos, în totalitarism sunt corectați! :p

| EvIdEnT explică:

Da sorry acum am vazut happy asta este greseala mea...