| donesim a întrebat:

Vi se pare normal ca un profesor sa dea 3 la peste jumătate de clasa pe o tema nefăcută?

Asta la matematica, acum 2 săptămâni ne a dat tema, după asta a luat covid și a stat în carantina pana săptămână asta. Bineînțeles că după 2 săptămâni de nefăcut matematica toată lumea a uitat de tema aia. Și vine infecta azi și verifica temele. Eu din fericire mi am făcut tema din primele zile și n am luat 3, dar am empatie fata de cei care au luat.

Ce părere aveți?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inainte de tema profesorul specificase ca "pedeapsa" pentru neefectuatea temei va fi nota 3 trecuta in catalog, atunci e indreptatit sa procedeze astfel, dat fiind avertismentul. Daca in schimb, nu a anuntat acest lucru, atunci mi se pare partial nedrept. Zic partial, deoarece voi ca elevi aveati obligatia de a va efectua tema, indiferent ca profesoara se afla sau nu in carantina.

| 19flo79 a răspuns:

Ce nu ți se pare corect?
Cu ce a gresit infecta? happy

Daca ai empatie, rupe pagina cu tema sa iti dea si tie un 3 laughing

| donesim explică (pentru 19flo79):

Pai nu are cum sa mi mai dea 3.

| Ka0ru a răspuns:

Daca ati avut 2 saptamani sa o faceti si colegii tai nu au facut-o, cam meritau