| Alyboy a întrebat:

Voua de ce va place sa cititi romane? Cel mai frumos raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| ghtm a răspuns:

Imi place sa citesc romane, deoarece patrund in lumea imaginara a autorului, traind fiecare clipa impreuna cu personajele naratiunii. In unele romane ma regasesc pe mine insasi, fapt care ma "impinge" sa citesc iarasi ceva nou. Citind romane, ma despart pentru ceva timp de lumea reala, de obstacolele ce-mi stau in cale si incerc sa ma imaginez personajul pricipal, primind relaxare. Si in sfirsit, citind romane sau alte carti, ne deferentiem de cealalta lume, si cind ajunge vorba de un eseu sau comvorbire, putem indeplini sarcina cu usurinta!

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu,este destul de frumos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fiecare carte imi ofera sansa sa evadez intr-o lume noua si foare diferita happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,pentru ca fiecare poveste reprezinta un nou portal catre un univers de fantezie, traiesc fiecare fila, iar ''ochii mintii'' imi dezvaluie in creierul meu actiunile din carte sub furma unui tablou mistic care ma umple de incantare.Asta bine-intels daca e o carte buna si pe gustul meu.

| alex500 a răspuns:

Pentru ca binele invinge intotdeauna raul!happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru alex500):

Mie imi plac alea cu sfarsit neprevazut, e obositor sa invinga mereu binele

| paullz a răspuns:

Imi place sa citesc romane, deoarece traiesc fiecare pagina citita, simt cu personajele lui si cel putin pentru un moment, simt ca plutesc intr-o alta dimensiune, o lume noua, necunoscuta, ceea ce e un sentiment super dragut!