| anonim_4396 a întrebat:

Am un amic care de fiecare data cand vine pe la mine prin cartier se poarta ca si cum am fi mai mult decat amici. Imi da impresia ca ma place dar cand pleaca nu mai tinem legatura deloc. Maine este ziua mea si cu cateva zile inainte a intrebat-o pe verisoara mea daca imi tin ziua si chestii din astea... De cand nu ne-am mai vazut noi eu mi-am facut prieten si mi se pare logic sa-l invit maine in oras pe iubitul meu, dar daca vine si amicul despre care vorbesc maine in cartier si ma vede cu prietenul meu? As vrea sa stiu exact ce simt pentru acest amic pentru ca mereu ma simt bine cu el, vorbim deschis si stie cum sa se poate... Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Am impresia ca-ti place mai mult de amic decat de prietenul tau, altfel nu te-ar interesa atat de mult! Amana totul pana dupa ziua ta, astfel eviti sa-i faci surprize neplacute prietenului. Intai trebuie sa stabilesti clar cat de bine il cunosti pe amic. S-ar putea sa fie numai o atractie fizica si nimic mai mult. Vorbeste cu el, dar totul dupa ziua.

| Zenithf a răspuns:

Incurcata treaba. Se pare ca voi doi sunteti facuti unul pentru altul, dar din cauza distantei nu ati cautat sa va implicati intr-o relatie serioasa. Cel mai bine ar fi sa-l avertizezi ca ai prieten acum, fie personal, fie prin relatii. Si cat esti implicata in relatii cu altii, ar fi bine ca intre voi doi sa ramana doar o relatie de amicitie.

| printesatha69 a răspuns:

Vb in particular cu amicul si intreaba-l ce simte pentru tine, nu dupa aceea sa ramai fara nici unul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vb in particular cu amicul si intreaba-l ce simte pentru tine, nu dupa aceea sa ramai fara nici unul.