| Gordin99A a întrebat:

Bună, am o relație de 2 ani și suntem mutați la 300 de km de București, iar acum câteva zile am venit în vizita la ai mei în București. Problema este ca a apărut un prieten de ai mei mai vechi care pe vremea când nu aveam relație eram ca frații, dar acum de cand sunt în București am început sa ieșim tot mai des și chestia e ca am început sa îl plac și mi-as dori sa ma culc cu el dar și nu as face-o pentru ca nu as vrea sa îl rănesc pe iubitul meu, chiar nu știu ce sa fac. Dați-mi un sfat va rog

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca te gandesti la asta, poate ca e timpul sa pui punct relatiei pe care o ai.
Pentru ca daca totul ar fi fost perfect si tu fericita nici n-ai mai fi avut ochi pentru al doilea.
Gandeste-te singura ce doresti sa faci.Sa repari o relatie pe care esti gata sa o vinzi sau sa intri intr-o noua relatie cu o noapte de sex care nu se stie unde va duce?
Gandeste-te la "pe urma", poate te ajuta.

| mgtow a răspuns:

Gagiu e la distanta, probabilitatea ca relatia ta sa nu tina mult, nu stii ce face la 300km sau unde e. Culcate cu fratele tau si lasa impace gagiul. Relatiile nu se fac la km distanta, sant in acelasi oras sau cu vecinul direct langa tine

| darrio2007 a răspuns:

Daca te gandesti la asa ceva e clar ca relatia aia de care spui este inexistenta, cel putin sentimental. La tine doar hormonii comandă.

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca nu ai face sex deloc cu nimeni fara casatorie, adica sa respecti porunca Creatorului din Biblie.

| RAY a răspuns:

Spune-i actualului iubit adevărul,tot va afla, nu ascunde nu fii tarfa care îți bate joc de sentimentele cuiva, dacă te lasă faci sex cu ala, tot o vei face știm amândoi, vezi și tu de o fata pe iubi și o faceți în 4, sunteți maturi e anul 2022, e și concepția asta tâmpită de monogamie care naște frustrări, îl poți iubi și dacă ești popligama, nu îți bate joc, asta e valabil tuturor

| Violleta2022 a răspuns:

Ce dumenzue cauti intr-o relatie stabila daca pe tine te manaca si doresti sa te scarpini cu mai multi?
Fii macar cinstita si sincera cu iubitul de 2 ani si spune-i ca nu te safisface sexual, odata ce simti nevoia sa te scarpine altii.

| relian a răspuns:

Ai venit sa ne spui ca esti o femeie usoara? E bun, macar esti sincera cu noi, ar trebuie sa-i spui si iubitului tau, sa stie omu cu cine sta laughing poate se culca si el cu una in timp ce tu esti la Bucuresti.
Naspa, dar asta e lumea.Stai singura si ia pe toti la rand, nu mai trebuie sa spui, ori sa intrebi pe nimeni.Bafta si spor la treaba happy

| Hammurabi a răspuns:

Nu înțeleg ce cauți tu într-o relație stabilă cu un tip, când tu ești o tipă "fierbinte" care își dorește să profite de tot ce-i oferă viața?
Ai doar 22 de ani.
Ieși din relația asta, și "bucură-te de viață" încă vreo 6 - 8 ani.
Apoi vei avea suficient timp să te stabilești la un bărbat și să-ți faci o familie și ce mai vrei, etc.
E mai cinstit decât să înșeli pe unul și pe altul.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai ori renunți la prietenul tău și rămâi cu tipul acela, ori rămâi cu prietenul tău actual și îți vezi de treaba liniștita. Merita oare sa strici relația? Poate e doar o faza trecătoare.

| 1997onur a răspuns:

Nu-l iubești cu adevărat.

| alexalx1234 a răspuns:

Îmi pare rău de iubitul tău...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-o pe ascuns, astfel nu îți vei răni actualul iubit.

Lăsând gluma la o parte, de ce ai vrea să strici orzul pe gâște?
De ce să ai o aventură de o noapte cu acel amic, aventură în urma căreia poți rămâne cu mustrări de conștiință?
Ferice de cel ce rabdă ispita.
Mai bine te abți și te îndepărtezi într-un mod diplomat de acel prieten, cât încă poți rezista tentației.
Totuși, dacă alegi să o faci până la urmă, fi gata să-ți asumi consecințele.

| literallythesamebruh a răspuns:

Totul depinde de tine. Culcă-te cu el cu riscul că îți vei pierde relația de 2 ani, sau rămâi împreună cu iubitul tău fără să lași alți bărbați, cum ar fi cel despre care vorbești tu, să intre în viața voastră.

| RAY a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Omul e o ființă poligama