| Mirela231 a întrebat:

Bună!

As vrea sa-i fac un cadou iubitei fiului meu, de ziua ei de naștere și nu prea am idee ce as putea sa-i iau(buget: 200-300 lei). Menționez ca implineste frumoasa vârstă de 20 de ani happy.

Aștept cât mai multe păreri!
Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| JustDeedee a răspuns:

Bună!

Mai întâi vă felicit pentru relația foarte bună pe care o aveți cu iubita fiului dvs. happy

Consider că ar fi potrivite următoarele idei:
- bijuterii de argint/ aur, depinde ce credeți că i-ar plăcea mai mult să poarte (lănțisor, brățară, cercei);
- îmbrăcăminte/ încălțăminte dacă știți ce i-ar plăcea și mărimea (o rochie, o pereche de pantofi cu toc, spre exemplu);
- un parfum;
- buchet mare de trandafiri, tort personalizat luate împreună cu fiul dvs., bănuiesc că e și asta o idee bună;
- cosmetice (paletă de farduri, kit cu rujuri, rimel etc.)
- cărți, dacă îi place să citească;
- kit pentru manichiură semipermanentă/ permanentă;
- puteți chiar să îi puneți banii în plic cu o felicitare frumoasă scrisă de dvs. dacă nu vă puteți hotărî asupra unui cadou;
- animaluț de pluș gigantic.

Cam acestea sunt ideile mele de pe moment.

Sper că v-am ajutat cât de cât.

La mulți ani, de altfel!

| Sophieka a răspuns (pentru JustDeedee):

Foarte frumos raspunsul si foarte frumoase ideile!

| JustDeedee a răspuns (pentru Sophieka):

Mulțumesc frumos! La fel și răspunsul și ideile tale!

28 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Noi de unde sa stim ce anume ii place, că nu o cunoastem. Dă-i banii, sa-si cumpere ce isi doreste.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! I ai un parfum un ruj un rimel o fata la varsta ei foloseste asa ceva, sau un ceas.Si îi poti cumpăra sau face un tort, si gata asta e cadou de ziua domnisoarei, oricum este doar iubita fiului tau nu fata ta deci nu trebuie sa cheltuiesti bani pe cadouri foarte scumpe.

| Violleta2022 a răspuns:

O bratara de argint sau aur, simpla dar eleganta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DBNZLKMBM/ - Frumos, rezistent, waterproof, ergonomic, se muleaza perfect pe corpul tau, oferindu-ti o senzatie de prospetime. Daca e fata inspirata, se prinde ea ca poate fi folosit si in moduri mult mai placute decat descris in specificatii...;)

| Sophieka a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu-mi vine sa cred ce ai putut posta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sophieka):

Nici mie. E incredibil. Un aparat de masaj pentru gat, umeri, spate, picioare care are 8 viteze de vibratii, e rezistent la apa, insa cel mai scandalos dintre toate, e MOV! Rusine sa-mi fie...

| SilentRain a răspuns:

Ohhhhh ce drăguț blushing
Mă bucur că mai există și doamne ca dumneavoastră, mi-ar placea sa fiți soacra mea

| Zuzu1991 a răspuns:

Deci, sa inteleg ca tu esti mama soacra si vrei sa ii faci un cadou viitoarei nore
acum pot sa mor fecirit, le-am vazut pe toate big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Legion7X a răspuns:

De ce nu îi ia el?

Cadouri sunt comandă. 1 https://www.bb-shop.ro/......62523.html și un buchet de flori, Ajunge. Măcar să reziste iubirea lor.

Sau

2 https://www.bb-shop.ro/ceas-de-mana-richelieu_sport-54336.html

Ceasurile sunt cam scumpe. sunt branduri. Nu lua bratari de argint, că sunt praf. Se înegresc in contact cu diferite substante din piele sau în contact cu transpirația or zone umede or sulf. Am avut argint, și îl spălam cu pastă de dinți :)) aurul este Sfânt. O brătară de aur costă 500, 700 lei. dar este cadou de cadou. La amanet poate gasiți ceva mai gros. Întodeauna ceva mai gros este mai rezistent. I Cadourile ceva mai scumpe, ar trebui luate când sunt casatoriți. Cu iubita, iubitul ar trebui ceva mai redus la pret că nu se știe niciodata. Dacă se multumeste cu puțin va fi o fată potrivită, pentru viitor cu ceva mai mult.

https://www.teilor.ro/bratara-din-aur-galben-de-14k-50559.html

| Sophieka a răspuns:

O bratara sau un lant de gat personalizat cu initialele prenumelui fiecaruia dintre voi si preferabil sa fie bijuteria placata din argint sau aur sau sa fie de argint. ( Asta in cazul in care intre voi este o conexiune frumoasa )

Daca nu, un rucsac sau o geanta frumoasa tip crossover.

Alte idei nu am, puteti merge prin magazine / mall-uri sa va decideti.

Si o floare sau ciocolata pe langa cadou cred ca e un plus.

| Yuoia a răspuns (pentru Sophieka):

De mult timp suspectam ca esti cel putin analfabet daca nu chiar idiot total. Acum, m-am convins. Tu ai inteles intrebarea? Desigur ca nu. Asadar, cum sa dai raspunsuri corecte? Si asta nu este singurul caz, desigur.

| Sophieka a răspuns (pentru Yuoia):

Eu am inteles intrebarea si am oferit un raspuns pe masura... Cred ca ai gresit cand mi-ai scris mie?!

| Yuoia a răspuns (pentru Sophieka):

Nu, nu, nu am gresit.
Tu nici acum nu ai vazut ca e vorba de mama-soacra si nu de iubit.

| Sophieka a răspuns (pentru Yuoia):

" As vrea sa-i fac un cadou iubitei fiului meu; Menționez ca implineste frumoasa vârstă de 20 de ani "

Mi se pare ca cele sugerate sunt decente, daca consideri ca acestea nu sunt cadouri pentru domnisoara de 20 de ani... Propune tu idei de cadouri.

Mi se pare ca esti dus cu capul...

| Yuoia a răspuns (pentru Sophieka):

"As vrea sa-i fac un cadou iubitei fiului meu"
în 31 August | Sophieka a răspuns:
"O bratara sau un lant de gat personalizat cu initialele prenumelui fiecaruia dintre voi"
A fiecaruia dintre voi! Care "voi"? Mama soacra si nora?! Hai mai spune-mi o data ca sunt dus cu capul. Dar nu inainte de a pune mana pe gramatica limbii romane.

| Sophieka a răspuns (pentru Yuoia):

Si ce nu intelegi? Cap sec?

Daca se inteleg bine, asa cum ar trebui sa fie firesc, si ma gandesc ca se inteleg din moment ce aceasta doamna posibila viitoare soacra a venit sa ceara idei de un cadou potrivit, ma gandeam ca o bratara sau un lant personalizat cu initialele prenumelui fiecaruia, adica a prenumelui acestei doamne, a sotului ei daca exista, si a iubitului acestei domnisoare ar fi frumos pentru tanara sarbatorita.

Acum cap sec, sper ca te-am lamurit, desii nu stiu cat s-a meritat.

Sa nu vorbim de gramatica, ca ai si tu la activ destule si prin faptul ca te bagi ca prostul sau ca proasta inseama ca mine, chiar dovedeste cat esti de inteligent/a din moment ce ma desconsideri.

| CIaudiu a răspuns:

Dai banii sa isi cumpere ce-si dereste, ca poate cu cadoul dai rateu.

| Adrian5575 a răspuns:

Un parfum si un buchet de flori. Sau ceva haine ce stiti ca ii place. Daca ei doi au planuri serioase de viitor, ii puteti cumpara ceva ustensile de bucătărie sau lenjerie de pat, o sa le foloseasca cand se vor muta împreună.

| Mopmop a răspuns:

Banii in plic sa isi ia ea ceva ce isi doreste. Asa sigur nu gresesti cu un cadou poate inutil pentru ea.
Multa sanatate va doresc la toti 3!

| Andreiomul a răspuns:

Cred că ar merge o brățară, o plantă în ghiveci și o prăjitură făcută în casă, dacă nu toate măcar una.

| dany_2098 a răspuns:

Prezervative, anticonceptionale, lubrifiant sau o bratara frumoasa din argint

| Amyah a răspuns:

Uite aici https://tekushop.ro

| Baby0mad a răspuns:

O brățara din aur sau suflată cu aur și o cutie de bomboane ar fi convenabilwinking

| Mirela231 explică:

Sunteti minunati?! Mulțumesc tuturor pentru idei, chiar dacă unii comentează aiurea?!