| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă daca visezi ca cineva din familie a murit? Am visat ca a murit sora mamei care în realitate e bolnavă de cancer. Înseamnă că va muri și în realitate? Îmi e frica sa ii spun mamei visul...

10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Da, asta inseamna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aberații, nu se întâmplă nimic stai liniștit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil sa moara, daca are cancer, dar visele chiar nu au legatura cu ce se va intampla in realitate

| Edmonds2342 a răspuns:

Înseamnă că ai avut un vis urat. Atât happy
Zi faina sa ai și sper ca te-am ajutat!

| Kron5tadt a răspuns:

Sora mamei tale va muri, iar tu nu poti schimba asta.

| RpxOnAir a răspuns:

Toti oamenii care cred ca visele au o semnificatie sunt idioti. Noaptea creierul trebuie "sa faca ceva" asa ca inventeaza chestii. Chill

| gheorghitatelenovelista123 a răspuns:

Am vazut pe BBC Earth.Visele sunt aberatii ale creierului in somn, el ia la intamplare amintiri sau alte chestii din memorie sau inventeaza el pentru a avea activitate in timpul somnului pentru ca fara activitate moare, de multe ori encefalul nu face diferenta intre moarte si somn si viseaza ca mod de aparare. Tu ai in memorie chestia aia ca e bolnava de cancer si creierul a luat la intamplare ceva din memorie si a cazut asta. Si a inventat el. La animalele care au vise ( caini, vaci, antilope, cai, delfini, sobolani, maimute, etc) encefalul nu are puterea de a inventa dar in timpul somnului delureaza amintiri traite in ultima zi. Cele care nu pot visa, nu dorm sau doar motaie sau hiberneaza, in timpul hibernarii nu au loc vise. Hibernarea e un proces diferit nu e orce somn somn. Sau daca se intampla nenorocirea pe care ai visat-o, va fi o pura coincidenta. Eu am mai avut vise din astea chiar altele absurde dar nu s-a intamplat nimic. Eu cred doar in stiinta.

| anonim_4396 explică (pentru gheorghitatelenovelista123):

Ce e cu raspunsul asta inteligent de la tine? Banuiesc ca pe contul asta e mai mult de o persoana...

| RoxiiIoana a răspuns:

Poate fi un simplu vis sau se poate adeveri, ar fi bine sa fie un simplu vis.

| xAndr3i a răspuns:

Nu trebuie să îi spui nimănui visele - pentru că pur și simplu reprezintă ceva foarte nesemnificativ, și oamenii care o fac o fac degeaba. Probabil că faptul că e bolnavă de cancer te-a făcut să te gândești la ea, cancerul fiind asociat de cele mai multe ori cu moartea. Fiind bolnavă nu pot să zic că nu va muri și în realitate, dar cu siguranță visele nu prezic viitorul și chiar dacă ai visat sau nu asta, se va întâmpla exact același lucru.