| anonim_4396 a întrebat:

Bună, dragilor! Mă aflu într-un impas și sper puțin la ajutorul vostru... Am cunoscut un băiat cu care urmează să mă întâlnesc (în viitorul apropiat), însă, până atunci, este ziua lui de naștere... Astfel stând lucrurile, credeți că, deși necunoscuți încă, ar trebui să îi iau ceva atunci când ne vom vedea?

14 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu stiu, personal mi-se pare ciudat sa-i oferi partenerului ceva anume de la prima intalnite. Pana la urma nici nu va cunoasteti, nu stiu, e putin cam deplasat gestul.
Acum desigur, aceasta e doar opinia mea.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Si a mea.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, normal, flori, ciocolata, caramele... Cel mai probabil atunci cand va veti vedea ziua lui va fi trecuta de mult, cum ai spus si tu, sunteti inca necunoscuti.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Am avut eu o prietena, i-a zburat unu' mintile (la figurat) si ii tot trimitea aluia cadouri in stainatate pana a lasat-o cu buza umflata. Parerea mea, n-are rost sa ii iei cadouri, o urare sincera e chiar ok.

| DeutsA29 a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Mulțumesc! Probabil că voi abandona ideea cadoului...și voi rămâne la cea cu urarea sinceră! happy

| Kiwibibilă a răspuns:

Da, dar sa fie ceva mic si finut.

| LadyDee89 a răspuns:

Si daca nu ii iei nimic, iarasi nu se intampla nimic

| DeutsA29 a răspuns (pentru LadyDee89):

Și asta e adevărat! Mulțumesc! happy

| P4rAd0x a răspuns:

Buna.
Da, sigur, nu vad de ce nu. Pana la urma e un gest foarte ok sa-i dai ceva de ziua lui si e perfect normal, chiar daca nu il cunosti inca, din moment ce stii ca este ziua lui.

| annempx a răspuns:

Eu cred ca da, poate ca o sa simta ca iti pasa si cred ca va veti apropia mai mult, asta este doar parerea mea happy

| AnetteBurnier a răspuns:

Bună! Părerea mea e că o să pară puțin cam ciudat, mai ales că nu vă cunoaşteți şi cel mai important că e băiat. O să pari cam,, disperată". Şi mai ales că e băiat şi e dubios ca o fată să îi dea un cadou unui băiat daca nu sunt rude si mai ales daca nu se cunosc. E destul de ciudat, si el nu o sa fie cine stie ce flatat cum ar fi o fata, in plus ce ai putea sa ii ei cand nici nu stii ce ii place? Daca i-ai lua flori cum a zis un utilizator mai jos, sigur ai părea nebună, dacă i-ai lua ciocolată şi astea la fel, ai putea să îi ei o minge dacă ai ştii că îi place fotbalul sau mingi de tenis daca joaca tenis. Problema e ca nu va cunoasteti si ca sa ii faci un cadou unui baiat trebuie sa il cunosti foarte bine, iar faptul ca nu va cunoasteti te va face sa arati ca fiind ciudata sau, ma rog, darnica, dar baietilor nu le plac fetele darnice.
Eu zic ca daca stii ca face un sport i-ai ceva folositor in acel domeniu, daca nu mai bine nu ii lua nimic, si nici sa NU te gandesti sa ii scrii vreo felicitare caci o sa pari obsedata.
Asculta-mi sfatul şi succes!

| DeutsA29 a răspuns (pentru AnetteBurnier):

Mulțumesc frumos! Probabil că mă voi limita, până la urmă, la o simplă și sinceră urare! happy

| Zamfir_Luisa_2000 a răspuns:

Cumparai un tricou si o şapca si mai ales un sarut

| Independenta_Moldova_1998 a răspuns:

Da eu as spune un parfum ei tot iubesc parfumurile