| GeorgianaLaviniaClaudia456789098765 a întrebat:

Bună seara. Sotul meu e plecat în Germania la muncă de 2 luni si îmi e foarte dor de el desi vorbim la telefon imi e extrem de dor de el. Il iubesc foarte mult si de asta imi e dor de el, va rog dati-mi sfaturi ce pot face in aceasta perioada? Va rog cat mai multe raspunsuri va dau funda

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Poți doar să vorbești cu el pe apeluri video, ca să-l vezi. E greu să fii departe de persoana iubită, dar nu prea ai ce face, din păcate. Probabil și el se simte la fel, dar amândoi faceți niște sacrificii pentru o viață mai bună. Fruntea sus, o să treacă și asta. happy

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Comunicati zilnic, aveti nevoie amandoi, cu orele nu conteaza, daca e pe perioada lunga poate face cumva si te aduce si pe tine sa fiti amandoi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic, ca esti ditamia femeia si intelegi doar ca nu s-a dus la distractie omul, ci la munca.
Dar tu, de ce nu-ti iei ceva de munca in tara, ca sa nu te mai plictisesti?
Iar ca sa-ti treaca dorul, il suni seara pe video (skype, messanger, what's app etc) si il vezi, ca doar sunt aplicatii gratis si nu ai avea motive sa te plangi de atata lucru.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de s.x și tu ne întrebi pe noi ce să faci?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doru nul poți înlocui cu mâncarea bună si nici cu distracția sau cu "oamenii" "buni" rămâi și "potriviți" "la" bine" si" greu" singur cu dorul ăla chiar de ai fi in centrul lumi tot acolo prins rămâi si nu-i ceva ce te prinde si te lasă este ceva ce te omorâ... Trebuie să "învățăm" să "trăim" cu moartea de "parcă" "parcă" ar" "fi" "trecătoarea"... Adică o să-ți fie dor orice ai face si face... O să-ți fie dor si ai sa mori vrei nu vrei o sa putrezești de dor ca vrei ca nu vrei...

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Roaga-l sa-ti gasească si ție un loc de munca in Germania si te muti la el.