| Xenoverse a întrebat:

Am un frate mai mare care este in Anglia si el si-a cumparat un telefon nou Samsung S9+ si vrea sa vanda cu 200 lire Samsung S7 Edge, dar eu am un amarat de telefon Samsung A3 din 2014 si vreau sa il conving sa mi-l dea mie chiar daca nu am bani necesari pentru acest telefon.

Dati-mi sfaturi cum sa il conving sa imi dea acest telefon macar pe un pret mai mic, dau funda pentru cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu ii spui direct sa ti-l dea ție. Îl intrebi dacă îl da mai ieftin, cu 100 lire pentru ca ti-l dorești foarte mult și dacă tine la tine poate o sa se ofere sa ti-l dea gratis. Dacă nu vrea, înseamnă ca are nevoie de bani. Nu te gândi ca viața in străinătate e ușoară, el s-a dus acolo sa facă bani.

| Ssssmokin a răspuns:

Pai odata ce este fratele tau... ar trebui sa ti-l dea fara bani, cel putin daca esti minor si nu ai un job. Astfel... nu ai decat sa negociezi cu el.

| Xenoverse explică (pentru Ssssmokin):

Din pacate nu am niciun job si stau nasol cu bani. Incerc sa il conving sa mi-l dea gratis.

| TrustMeIKnow a răspuns:

Daca ai zis ca e fratele tau mai mare si si-a luat S9+ ar putea sa iti dea tie S7 for free, adica asa vad eu lucrurile.
Dai un mesaj/suna-l si vorbeste cu el, spune-i "Fra, sti ca am un A3, ala din 2014 daca tot ti-ai luat S9+ nu-mi dai mie S7-le tau vechi?"
Si vezi ce zice, daca vrea motive spune-i ca suntem in 2018 si un S7 da mai bine decat un A3winking