| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un frate mai mare care e plecat de aproape 3 ani in Anglia. Iar frate miu si-a luat acum recent un telefon nou Samsung de ultima genaratie, cred ca stiti la ce model ma refer. Dar el vrea sa vanda pe net un Samsung Galaxy S6+ cu vreo 200 lire, iar acum un an si ceva cand a venit in tara in concediu, mi-a dat un Samsung galaxy a3 din 2014 si acum ma rog de el sa nu vanda telefonul acela care este mai performant ca al meu si e pacat sa nu am un telefon ca acesta, va rog dati-mi niste sfaturi ca sa-l fac sa numai vanda telefonul. Dau funda plus vot.

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu-l poti obliga sa nu il vanda. Daca voia sa ti-l dea tie, ar fi facut-o si fara sa te rogi tu de el.

| Clorox a răspuns:

E gresita ideea ta, ar trebui sa te multumesti ca ti-a dat unul macar.
Nu ar fi mai corect sa-ti iei tu un telefon de ultima generatie pe banii tai? Pana nu muncesti, nici nu ar trebui sa faci mofturi.

| Xenoverse a răspuns (pentru Clorox):

Dar tu nu intelegi ca telefonul care vrea sa il vanda, e mai bun ca al meu.

| Xenoverse a răspuns (pentru Xenoverse):

Eu daca nu am unde lucra, cum naiba sa nu fac mofturi.

| Clorox a răspuns (pentru Xenoverse):

Am inteles asta, si? Care-i faza? Doar nu vrei sa ti-l dea tie, ce ai facut ca sa-l meriti?
Pai asta-i ideea, nu lucrezi asa ca taci.

| Xenoverse a răspuns (pentru Clorox):

Nu imi esti ajutor, nu stiu de ce am mai pus intrebarea asta.

| Clorox a răspuns (pentru Xenoverse):

Esti prea mic ca sa intelegi ajutorul meuwinking

| Xenoverse a răspuns (pentru Clorox):

Du-te dracu.

| Clorox a răspuns (pentru Xenoverse):

Varsandu-ti frustrarea pe cineva care are dreptate nu te ajuta. laughing

| octav005 a răspuns:

Pai daca are nevoie de bani nu ai ai ce sa ii faci. doar sa mai insisti.

| Xenoverse a răspuns (pentru octav005):

Frate miu lucra Amazon castiga foarte bine acolo. De aia il rog sa nu vinde telefonul ala, nu are rost.