| LittleRose a întrebat:

Un baiat din liceu sa uita insistent la mine.Eu il plac foarte mult.Eu sunt clasa a 10-a iar el a 9-a.Cineva i-a sugerat ca ne-am potrivi iar el a spus ca intai sa ma cunoasca.Mi-a urmarit fiecare miscare.Aseara l-am abordat pe mess si mi-a spus cum m-a vazut si intocmai ce faceam cand m-a vazut.Problema e ca doar imi raspundea la intrebari.Altceva nu ma mai intrebat el.Dar cand raspundea raspundea frumos.De cateva zile se uita tot timpul la mine dar nu am auzit nimic.Nicio parere despre mine, nimic.Credeti ca ma place? Sau nu? Fundita mare+ vot!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Probabil că speri la raspunsuri care ti-ar plăcea sa le auzi si care sa te bucure. Parerea mea sincera e ca baiatul e confuz, s-ar putea sa te placa, dar s-ar putea nici sa nu te placa. El a ramas intr-un fel influentat de afirmatia colegului ca "v-ati potrivi...".Dar nu e convins de asta. Ti-a raspuns politicos si amabil doar la intrebari. Ii trebuie timp. Sincer, nu stiu ce nevoie ar avea de timp, pentru ca o prietenie in plus nu strica niciodata. Dar, Doamne iarta-ma, nu l-ai cerut in casatorie sa stea atat sa se gandeasca daca sa accepte sau nu o prietenie!

9 răspunsuri:
| Céline7 a răspuns:

Continuati sa vorbiti tot mai des, esti undeva cu prietenii lui si ai tai impreuna, si faceti cunostinta mai bine, ai rabdare putin iar dupa ce o sa va cunosteti foarte bine poate o sa aveti o poveste de dragoste fara sfirsit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce crezi ca te tot urmarea? Ii place de tine, dar probabil ca vrea sa vada si daca tu il placi, cum te comporti, cum vorbesti, de nu te-a intrebat si el nimic..Este bine ca vorbeste frumos cu tine. tine-o tot asa:* Poate iese ceva smugsmug

| IonutAxi a răspuns:

As crede ca te place dar este prea timid. Daca vrei tu sa fii cu el, fa tu primul pas mai incolo.

| Cosmotel a răspuns:

Stalker big grin
da, te place. totusi e aiurea, nu-si da seama ca-i inconfortabil sa fii urmarit asa insistent.

| KDily a răspuns:

Pai..iti sugerez sa nu faci tu primul pas!big grin...nu il baga in seama, arata-i ca nu iti pasa.dar daca iti spune ceva ..raspunde si tu frumos..la fel si pe messwinkingbig grinbig grin..nu il mai intreba nimic..si nu ii mai scrie nimic decat daca el te intreaba ceva..si la fel ca si el ..doar sa ii raspunzi nu sa il intrebi big grinbig grin! o sa vezi ca o sa se intereseze mai mult de tine:*big grinbig grin..baftaa!batting eyelashes♥♥

| Ahead a răspuns:

Te place!

| ViperXd a răspuns:

DA,te place.

| RoxyAngelPink a răspuns:

As crede ca te placi dar este prea timid. Daca vrei tu sa fii cu el, fa tu primul pas mai incolo.

| Oniisu a răspuns:

Pai...daca iti raspunde frumos se uita mereu la tine inseamna ca te place si poate ar vrea sa te cunoasca. funda?happy