| METALL2000 a întrebat:

Buna trec clasa a 6-a si mama nu poate veni cu mine la serbare si imi e cam rusine sa merg cu bunica si daca ii spun ca nu vreau sa merg cu ea o sa se supere, ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cand vei fi bunica cum te-ai simti daca nepoatei tale i-ar fi rusine sa mearga cu tine?
Rusine este sa minti, sa furi, sa curvesti si sa pleci urechea la toti oamenii care n-au nici un drept sa rada de tine; nu sa tii la cei dragi si mai ales la cei ce au fost mereu alaturi de tine si te-au crescut: parintii si bunicii.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu-i nici o rusine sa mergi cu bunica la sebare[bine ca o ai, altii nu au parte nici macar de bunici]

| yellowalien a răspuns:

Maaai fetita! Ia mai gandeste-te tu un pic inainte sa-ti faci bunica sa se simta prost!
Ce are daca mergi cu ea? E bunica ta, iar ea e mandra ca are o nepotica pe care o vede crescand pe zi ce trece! Tu o faci sa se simta implinita, sa se bucure, abia asteapta sa vina cu tine. Nu ii spune ca iti e rusine cu ea, ai sa-i cam frangi inima. Bucura-te de ea cat o mai ai... ca dupa aceea nu mai ai cum sa dai timpul inapoi.

| ScheißeBeMine a răspuns:

Mergi singura thinking

| Λndrei a răspuns:

Ce-i asa rusinos sa fii cu bunica ta?
Daca vreau o chem pe bunicamea sa vina cu mine acum cand trec pe a 12-a.Si sti ce? Doar idotii o sa rada de tine, oamenii care stiu ce inseamna sa-i apreciezi pe cei dragi, mai ales pe cei mai in varsta care peste putin nu vor mai fi langa tine nu vor rade. Daca ea vrea sa te insoteasca ce are?
Daca tu crezi ca poti sa mergi singura pentru ca esti prea mare ok, dar sa-ti fie rusine cu bunica ta...

| BeiiBiiiyoo a răspuns:

Asa am patit si eu sad dar pana la urma am luat-o cu mine love struck

| EmiiLoveYou a răspuns:

Te referi la inceputul anului? Si eu tot a 6-a am trecut si nu mai merg cu parintii al scoala. Ii poti spune buncii ca esti destul de mare incat te poti duce singura. Daca nu te lasa singura te poate ducea ea pana in fata scolii apoi sa plece.

| ReveuseKaari a răspuns:

Sa te duci cu eahappy Aveam o colega dupa care si in clasa a 7a venea bunica ei sa o ia acasa dupa ore si nu e nimic rusinos. In plus, daca o sa ii spui sa nu vina o sa o faci sa se simta prost si ulterior vei regreta. Daca chiar nu vrei sa vina cu tine, ai putea sa ii spui ca deja esti mare si ca ar fi timpul sa te duci singura happy

| reky a răspuns:

Mie nu mi se pare o rusine, ba din contra!

| Ralu20 a răspuns:

Spune-i ca nu are nici un rost sa vina fiindca oricum nu mai vin si alti parinti.Va fi si multa inghesuiala si tu nu vei putea sta langa ea pentru ca te revezi si tu cu colegele si cu diriginta/dirigintul ta/tau.

| Fast92 a răspuns:

Prefate ca esti bolnava si stai acasa, sau du-te singura

| Loreen777 a răspuns:

Scumpii? Inainte sa vorbesti, mai gandeste o data, okay?!happySi eu sunt tot pe clasa a sasea si nu mai am niciun bunic! As da orice sa o mai am pe bunica care a murit cand aveam 3 ani(!)Si oricum, pana la urma de ce sa vina cineva cu tine?laughing)))La 12 ani ar trebui sa mergi singura... Looollllhappy

| ingerashmyk a răspuns:

Expilaci bunicii tale ca vrei sa mergi singura la scoala ca deja esti mare nu mai ai 5 ani ca sa mergi cu cineva si poate te va intelege

| banglados a răspuns:

Spune ca nu mai e nevoie sa vina cu tine ca esti mare, ca te duci cu niste colegi, etc.

| Sophie1997 a răspuns:

Parerea mea este ca esti destul de mare si poti merge singura.