| Melissa7 a întrebat:

Buna tuturor
Am avut un contact sexual neprotejat pe 8martie, in acceasi luna pe 20 mi-a venit, după in aprilie pe 17.
Precizez că în aprilie au fost câteva picături iar acela a fost singurul contact neprotejat.
Întrebarea mea este daca exista vreo posibilitate sa fiu însărcinată în condițiile în care mă dor foarte tare sânii și sunt și mai tari, iar pe 15aprilie am avut stări de voma.
Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

S-ar fi putut să nu fi fost în perioadă fertilă și să nu fi prins sarcină, pentru că ai avut ciclu.Iar ciclul menstrual peste sarcină apare foarte rar din câte știu, la femeile care au ceva probleme de sănătate sau au avut în familie asemenea cazuri( sarcină cu ciclu menstrual).Dar cel mai bine este să faci un test de sarcină sau să mergi direct la medic.
Multă sănătate!

4 răspunsuri:
| Ovi83 a răspuns:

Cred ca un test de sarcina ar putea sa te edifice. Dupa o luna si ceva, garantat se vede daca e. Barza sau Surecheck sunt cele mai OK, si nici nu-s foarte scumpe, sub 15 lei.
...ce sa zic, bafta sa fie cum iti doresti...c-o fi una, c-o fi alta!

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Bună.
Țin să cred că nu ești însărcinată, în condițiile în care ai avut 2 luni ciclul.
Totuși, partenerul tău și-a dat drumul în tine?

| Violleta2022 a răspuns:

Ciudat, ziua de 8 martie era in plina perioada fertila si cred ca ai atunci ai ramas insarcinata.
Adu-ti aminte cum a fost ciclul din 20 martie?!
Posibil ca acum sa ai deja 7 saptamani de sarcina (numarand de la data fecundarii).
Fa un test de sarcina!

| Melissa7 explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Da