Stefan
| Stefan a întrebat:

Care credeti ca este secretul unei casnicii fericite?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Intr-o casnicie nu trebuie numai sa astepti sa primesti, ci sa si daruiesti : trebuie sa stii sa daruiesti Iubirea, sa stii sa respecti pe cel cu care ai acceptat sa mergi pe acest drum greu de strabatut cu inerentele obstacole ale vietii in doi...sa stii sa aduci speranta in sufletul celui ce pentru o clipa, timpul a stat in loc; sa stii ca daruind iubirea, primesti mai multa din parte lui, ca te inconjoara cu dragoste, ca te protejeaza cu respect, cu credinta ca si maine vei fi tot a lui ...sa iti ofere putere, sa fie sprijinul celui ce in zbor se agata de orice numai sa nu cada..., sa te aduca pe culmi pentru a reusi; sa fie acel umar pe care sa te bizui in veci; sa stie ca prin el, tu te inalti, te minunezi ca exista si ca este asa cum l-ai visat : tandrau, iubaret, cinstit, generos, dar mai cu seama tolerant cu cei din jurul lui; apoi sa fie om, de cuvant de caracter, de onoare, un om intre oameni, cu multa Intelegere, cu ceea ce azi, este greu de gasit la cineva... Secretul unei casnicii, este Iubirea aproapelui, Toleranta si nu in ultimul rand Comunicarea. Fara de ea,- totul se duce de rapa... Aacesta este secretul unei Reusite. Numai bine, Lucien.

26 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In primul rand, dragostea, apoi sinceritate, comunicare, respect reciproc...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Comunicare, sinceritate, toleranta

| monyk a răspuns:

Buna, in primul rand dragostea, respectul, comunicarea si sustinerea reciproca... ce minunat e sa iubesti si sa fi iubit...

regis
| regis a răspuns:

Daca exista un secret, acesta a ramas... secret.

| Cryssy a răspuns:

Dragoste, intelegere, respect...

| daii a răspuns:

Dragostea, respectul, comunicarea si sinceritatea. Dupa mine astea sunt cele mai importante.Mai sunt si altele.

| lia a răspuns:

Sa stabiliti de la inceput niste limite si sa tineti cont de ele. In tot ceea ce facetio, mai ales cand vine vorba de cearta.
Apoi, consider ca sinceritatea este foarte importanta pentru durabilitatea cuplului. Prin sinceritate ii demonstrezi ca o respecti, ca ai incredere in ea si ca o iubesti.

| RetroX a răspuns:

Dragoste si incredere!

| Haydee a răspuns:

Dragoste, respect, multa intelegere, armonie,"actiune""laughing... dar mai ales CREDINTA in Dumnezeuwinking

| utzuman2006 a răspuns:

Raspunsul e doar unul : DRAGOSTEA

| ydaflory a răspuns:

Respectul reciproc, sinceritatea, rabdarea, intelepciunea si bineanteles dragostea.

| loredanarotariu a răspuns:

Eu_o_mare_enigma a răspuns:
O amanta focoasa.

| lily09 a răspuns:

Nu e nici un secret...INCREDEREA...este ingredientul de baza... daca ai ''incredere ''in tine in primul rand apoi in cel de langa tine... orice problema se rezolva... daca ai incredere nu poti sa devii suspicios...si cel de langa tine daca stie ca poate sa aiba incredere in tine nu te va rani niciodata... dragoste, prietenie, buna intelegere, ...astea toate poti sa le ai doar daca ai respect si incredere...sa fii iubit si sa iubesti ca trebuiesti...eu asta iti doresc.

| snepy a răspuns:

Iubirea

| ramonna a răspuns:

Dragoste, respect, credinta, rabdare, si sa ai grija cum te comporti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O amanta focoasa. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste, respect, incredere, toleranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea, responsabilitatea, credinta, si respectul reciproc, intre toti membrii familiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Comunicarea și înțelegerea fac casă bună cu fericirea și împlinirea reciprocă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jucaria sa fie sanatoasa si nu te paraseste in veci rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie nevasta muta si sa nu aiba mama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un amant care sa reziste![-O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste, respect, comunicare, credinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire si mail ales respect intre parteneri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Increderea in primul rind si fiecare zi sa fie diferita de cealalta si nu in ultimul rind dormitorul unde cei doi soti trebuie sa fie amanti si sa faca nebuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi vine in minte un banc tematic. Secretul casniciei perfecte a ramas un...secret.