| anonim_4396 a întrebat:

Ce ai face daca sotul tau nu-i convine nimic din ce faci? te jigneste cand gresesti, desi te iubeste iti spune mereu ca daca nu faci ce.ti spune el relatia nu va mai dura mult timp.sad sad

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Dragostea adevarata acopera totul, crede totul, rabda totul.Dar eu cred ca si tu trebuie sa faci o schimbare sa te straduiesti mai mult sa fi mai draguta sa ii demonstrezi ca il iubesti atat prin cuvinte cat si prin fapte.

| r3b3la a răspuns (pentru EmaS):

Mersi frumos pentru sfat happy

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Decât cu un soț-tiran/dictator, mai bine deloc.

| mona a răspuns:

Un sot care te iubeste, te respecta si nu te ameninta cu despartirea

| IMC90 a răspuns (pentru mona):

Eu cred ca multi mai si blufeaza happy

| Vali87 a răspuns:

Initial nu intentionam sa raspund dar vad ca EmaS te-a sfatuit sa rabzi, doamne nu imi vine sa cred pare si o doamna mai in varsta si cu experienta. NU NU si NU de la jigniri se poate ajunge si la altceva. Daca te-ar iubi cu adevarat nu te-ar jigni. Vedem auzim la TV radio o gramada de femei care sunt agresate si verbal si fizic de sotii lor si cu toate astea raman alaturi de ei. Ei unu nu sunt absolut deloc de acord cu asa ceva. Cu privire la sfaturi nu sunt in masura sa iti spun ce sa faci sau nu dar clar situatia asta nu trebuie sa mai continue deoarece te face sa suferi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii fac pa-pa cu mana sau cu un deget thinking happy.
Nu am nevoie sa stau sub papucul nimanui, si daca se crede asa superior si ma ameninta cu plecarea ii scurtez eu drumuwinking. De ce sa stau cu o chestiuta care e buna doar de daramat pereti cu capul?

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti dau dreptate, pana la urma libertatea e idealul fiecaruia in viata happy Si prosperitatea

Dar tin sa te anunt ca nu-i asa usor cum pare la prima vedere, si eu cunosc cazuri reale. Cand iti vine facutura la intretinere, la apa, la cablu TV, la internet, la telefon (s.a.m.d) si e de vreo 2 ori cat salariu tau (asta daca nu cumva mai ai si niste rate pe la banci pentru masina) te asigur eu ca faci un compromiswinking
Deocamdata esti tanara, plina de vise si sperante. Dar ti-ai ales gresit tara unde sa fii libera happy

| anonim_4396 explică (pentru IMC90):

Da asa este dar nici sa iti strici viata nu se merita happy. Poate as incerca sa remediez problema de cuplu dar mai curand mi-as pastra demnitatea si mi-as mai lua un job eventual si m-as face si reprezentant la o firma de parfumuri sau ceva de genul. Solutii sunt mai greu e sa lasi comoditatea.

| r3b3la a răspuns:

Va multumesc frumos pentru sfaturi happy happy happy

| EmaS a răspuns (pentru r3b3la):

Cu multa placere.Pentru casnicia ta se merita sa lupti.Ca ea sa mearga bine este necesar sa iti pui intrebarea :oare ce as putea face ca sa il fac fericit? Si, cu timpul vei vedea ca si el va incerca sa iti faca mici surprize si bucurii.Incearca sa il iubesti neconditionat si te vei bucura de rezultate.Va doresc o casnicie fericita, casa ta sa fie un coltisor de rai.Crede-ma,se poate.Succes!