| Daniel_Iulian_1980 a întrebat:

Ce sa vorbesc cu o fosta colega de generala,daca a inceput sa imi placa de ea, dar nu am mai vb cu ea de vreo 7 ani, de cand am terminat clasa a 8?
In generala ma intelegeam foarte bine cu ea,vorbeam mult, dar de cand am terminat clasa 8 nu am mai vb.
Chiar a inceput sa imi placa de ea.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

A inceput sa-ti placa de cineva, pe care nu ai mai intalnit-o de 7 ani?
Poate s-a si maritat, poate are si familie si tu dezgropi mortii.

| ioana748 a răspuns:

Pai daca are iubit nu prea ai ce face, doar sa te imprietenesti cu ea pe rețelele de socializare si sa incepeti sa conversati ca pe vremuri, sa fiti prieteni ca altadata.
Daca nu are pe nimeni, o inviti la o cafea sa mai vorbiti si voi, tot ca altadata.
Si depinde ce,cum, unde duc discutiile. Daca i face placere sa iasa cu tine de cateva ori, posibil sa se lege ceva. De la cafea, la o plimbare, la un film, etc.
Oricum va pupati pe obraz cand va intalniti si va despartiti ca doar va stiti mai demult.
Incet, incet, va apropiati.
Daca nu iese cu tine la o cafea, discutia s-a inchis din fasha si inseamna ca trebuie sa te indrepti spre alta fata.
Toate cele bune,

| MihaiMB a răspuns:

Totul depinde tine ce vorbeşti cu ea, dar îți spun per total ce să nu faci. Nu arată ca pari disperat ca şi cum vrei cu orice preț să o bagi în pat, fetele se prind destul de repede dacă ai intenția asta, vorbeşte cu ea relaxat pentru că ea va vedea că dacă ea te refuză sau vrea să fie cu tine, tu vei fi indiferent şi va fi ma deschisă. Depinde cât de atrasă este şi ea de tine, dacă are deja iubit, nu fi dezamăgit, îi zâmbeşti, dacă are iubit, îi spui să vă țină în continuare, dacă nu are totuşi te refuză, la fel zâmbeşti şi îi spui să aibă o zi frumoasă, doar că în acest caz nu prea ai ce să faci şi trebuie să îi respecți decizia, iubirea nu se face cu sila. În ambele cazuri singurul lucru pe care poți să îl faci este să o laşi în pace şi te îndrepți către o persoană care este dornică să aibă o relație cu tine. Trebuie să fi îngrijit, să nu miroşi a transpirație, de exemplu şi cred că ştii mai departe.