| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face să nu par atât de ok în fața celorlalți? De obicei când vorbesc cu cineva necunoscut și prin felul meu de a fi atrag persoana aia fie că e femeie sau bărbat ca un magnet, iar aici nu mă refer la o relație sau alte bălării, mă refer la socializare la modul general. Am observat că bărbații vor sa afle multe chestii despre mine și mă ajută cu sfaturi inutile, iar femeile cred că sunt drăguț și îmi povestesc problemele pe care le au. De exemplu acum câteva zile am întâlnit întâmplător un vecin care nu știam că e vecin la o coadă la farmacie și am vorbit maxim 5 minute, iar de atunci mă vede drept best friend, am intrat pe stradă și era și el întâmplător, m-a strigat din spate, l-am salutat și am grăbit pasul, iar apoi a venit repede lângă mine și vorbea ca televizorul și eu răspundeam doar cu,, mhm" și vorbeam destul de rar ca să îl plictisesc, dar nu a mers, când mă vede parcă sunt fratele lui. Ăsta a fost doar un exemplu. Apoi faza cu tipa aia de la sală cu 3 copii care e mai mare decât mine cu 12 ani și mai înaltă cu 30 cm, dar visează să fim împreună. De obicei când nu agreez persoana care se apropie de mine spun lucruri incomode sau deschid un subiect de care sunt sigur că persoana aia nu are habar, dar nu funcționează, mai sunt și alte chestii de genul, dar nu vreau să vă plictisesc. big grin

15 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Într-un fel e chiar super bine că atragi așa oamenii laughing. Te ajută foarte mult mai ales la locul de muncă mă gândesc. Probabil și faptul că ești conștient că atragi oamenii, îi atragi laughing)). Gândește-te că nu îi mai atragi, pune o barieră între tine și persoana respectivă. Nu mai da totul din casă și vorbește doar strictul necesar big grin.

| sierra1 a răspuns:

"atrag persoana aia fie că e femeie sau bărbat ca un magnet"

mai pe scurt: ne intrebi cum să faci să nu fii perfect?

| Mosotti a răspuns:

Pai fi tu asa cum esti, si cu tine te intelegi e bine, cu cine nu, aia e, si de ce sa nu-ti placa ca atragi? E f bine.
Ca oricum nu poti fi altfel, fi tu insuti si aia e.
Daca atrageai antipatie era nasol, dar simpatia e binevenita.

Femeile daca iti zic doar problemele care le au, nu te plac ca barbat, ci doar se folosesc de tine sa-si spuna problemele, pe alea le poti evita. Daca te vedeau dragut, te intrebau si de tine.
Dar barbatii aia sunt sinceri, te plac ca om pe bune, ca intreaba despre tine, lucru pe care ele nu-l fac.

| dinaprilie a răspuns:

Hai sa vedem si boi o poza..sa incepem cu inceputul

| FreddieM a răspuns:

Woaaaw, tu erai, Brad Pitt?

| Digikey a răspuns:

Ti se pare, cel mai probabil de la foame.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate faptul că îi asculți atunci când vorbesc? Oamenilor le place să fie ascultați, iar tu le îndeplinești această nevoie.
Ia încearcă să preiei tu frâiele și să vorbești mai mult!

| Mopmop a răspuns:

Replici de genul: imi pare rau, cum ziceai ca te numesti? Sau, imi pare rau, chiar sunt foarte ocupat. Sau, ca tot veni vorba, trebuie sa plec sa ma intalnesc cu un prieten.
Te inteleg perfect, insa chiar nu pot sa ma pronunt pe subiect.
Cateva replicihappy ai prins ideea.
Distant si politicos. Te inteleg perfect am intalnit si eu pe parcurs persoane ce pur si simplu te lasa fara energie la o discutie seaca de 10 minute... energofagi si inteligentofagilaughing)
Nu sunt sigur de al2lea cuvant.e productie proprie (ii dau sensul ca iti mananca inteligenta insa fara nici un folos pentru ei) laughing)

| isemilia a răspuns:

Tuseste oleaca si zi ca ai 'Rona, dar ca nu e nimic ingrijorator. Glumesc... Spune-le persoanelor cum le vezi (eg. Spune-i vecinului ca ti-ar placea sa vorbiti alta data / sa nu fiti atat de apropiati, persoanei de la sala ca nu ti-ai dori o relatie etc) ca sa inteleaga. Totusi, ar trebui sa te bucuri ca esti usor de placut, e un lucru bun happy, doar ca probabil lumea nu stie exact ce limite vrei sa fie.

| Cheo0S a răspuns:

Asa sunt persoanele alea cu toti oamenii, nu cred ca te vad pe tine un tip okey.
Le zici ca ai treaba si pleci.

| geoconda a răspuns:

Măi, e bine să fii deschis către socializare. Spune-mi și mie, cum o faci? happy

| Den1sa a răspuns:

Tinzi sa exagerezi, recunoaste ca iti place sa fii in centrul atentiei?

| RobertMoon a răspuns (pentru Den1sa):

Nu-mi place sa fiu în centrul atenției. De obicei vorbesc puțin și nu mă bag în seamă cu necunoscuți.

| Den1sa a răspuns (pentru RobertMoon):

Atunci vor sa fie prietenosi poate acele persoane te admira sau admira ceva la tine

| Alionam_Dragoș_1979 a răspuns:

Norocosul naibii!
Ce mi-ar fi plăcut mie să am norocul tău, și tu vrei să scapi de el!