| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa trec cu bine peste urmatoarea problema... mai mult sau mai putin importanta pentru unii, insa pe mine ma macina. Una dintre prietenele mele s-a combinat cu un baiat pe care eu il simpatizez. Ambii imi sunt amici si mereu ies cu ei si alte pers. Cum sa fac nici sa nu ma cert cu vreunul dintre ei. sa si ies cu ei. fara sa ma afecteze in vreun fel? sau cum sa procedez? o parere ceva? nu prea mai stiu ce si cum sa fac sad

Răspuns Câştigător
| xClementine a răspuns:

Eu sunt de parere ca oricat de mult ai incerca, nu prea poate sa nu te afecteze toata chestia, din moment ce iesi cu ei, ii vezi. Daca ati fi mai indepartati, as intelege. Poate-ar fi bine sa te orientezi spre un alt grup de prieteni, sa iesi cu ei in perioada asta pentru a putea sa te si obisnuiesti cu ideea, pentru ca in conditiile astea nu stiu cat de mult ar functiona. Cu toate astea, nu te sfatuiesc sa-i parasesti pe ei, dar sa mai raresti oarecum iesirile astea cu ei, daca nu-ti e usor sa te obisnuiesti cu ideea, pentru ca, probabil, inca mai tii la baiatul respectiv. Am trecut si eu prin asta, tocmai de-aia stiu ce zic.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iesi cu ei si comporta-te normal asa incat ei sa nu banuiasca nimic ce-i in sufletul tau

| OnlyTheScript a răspuns:

Din moment ce prietena ta s-a combinat deja cu el nu mai ai ce face. E clar ca cei doi se plac. Incearca sa treci peste si gaseste-ti alt baiat ca mai sunt in lume o gramada. papa:*

Răspuns utilizator avertizat
| mirela15 a răspuns:

Iesi cu ei si vezi cum o sa te simti si iti vei da seama ce trebuie sa faci. Trebuie doar sa iti ascuti inima happy

| Alii0999 a răspuns:

Am patit aceeasi chestie, ma rog aproape aceeasi chestie...E simplu iesi cu ei, nu le da de banuit nimic si incearca sa il uiti pe acel baiat usor dandu'i o sansa altuia sau pur si simplu lasi totul sa treaca de la sinewinking Sper ca te'am ajutat.

| PrecioussGirl a răspuns (pentru Alii0999):

Pai asta e ca toti stiu ca il simpatizez pentru ca nu e de ieri chestia asta big grin e de foarte mult timp... nu sunt in limba dupa el daar... e putiin ceva.

| Alii0999 a răspuns (pentru PrecioussGirl):

straight face Mda stiu senzatia... tii prea mult la el si iti e greu sa'l uiti... Iti spun din propria experienta sa ai rabdare ca trece de la sinewinking