| anonim_4396 a întrebat:

Dacă unul dintre părinți își agresează soția și copiii fizic și verbal și sa presupunem ca unul dintre copii ar suna la telefonul copilului, tinand cont ca condițiile în care trăiesc nu sunt bune, ce ar putea pati părintele, dar ce s-ar întâmpla cu copiii?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Decadere din drepturi. Copii la centru de plasament nici acolo nu sant conditii

| whatevernvm a răspuns:

"unul dintre părinți își agresează soția" presupun ca din start poți spune bărbatul.

| romeo78 a răspuns:

Dacă unul dintre părinți este agresiv verbal și fizic, trebuie sunat la 112. Cei de acolo vor trimite echipaj de poliție, ambulanță.
Vă fi dus la audieri acel părinte violent, iar dacă soțul/soția vătămat/ă nu depune plângere, i se va da o amendă.
Doar, dacă polițiștii sesizează protecția copilului aceștia intervin.
Dacă sunați la telefonul copilului întâi, veți vedea că și ei spre poliție vă vor îndruma!

| Andreeush a răspuns:

Părinții pot fi decăzuți din drepturi.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Se va face ancheta iar parintii vor fi decazuti din drepturi.
Copiii vor fi dati la orfelinat.

| qwertpro a răspuns:

Pai sincer, nimic bun nu se va intampla. Tatal tau va fi amendat, si s-ar putea ca parintii tai sa fie lipsiti de drepturile parintesti.Astfel nu vei rezolva problema la sigur.