| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile sunt asa de mofturoase cu alegerea unui iubit? Prefera sa stea singure.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pentru ca un partener decent se gaseste greu.
In ziua de azi majoritatea barbatilor sunt la extremitati, aia nesimtiti, si aia timizi.
Ei bine, de aia nesimtiti sunt satule, ii gasesc la tot coltul, iar aia timizi nu au curaj sa intre in vorba cu ele, iar daca o fac, o fac intr-o maniera plictisitoare.

119 răspunsuri:
| eckblume a răspuns (pentru Drimmero):

Nu eu ma gandesc laughing) Oamenii care ma cunosc, intalnesc imi spun ca trebuie sa ma casatoresc. Sa fiu iar cu cineva. "La varsta ta altii deja au copii. Ce mai astepti?" Abia dupa ce imi vad cariera pusa la punct. Eu nu ma stresez. Casatoria poate fi la orice varsta, dar asa sunt unii: adora sa iti aminteasca ceea ce "trebuie".

| Drimmero a răspuns (pentru eckblume):

Asa trebuie sa gandeasca o femeie normala si echilibrata in ceea ce priveste maritisul, vad copile de 18 ani deja casatorite cu copil, sunt duse cu scufita, aia e cea mai frumoasa perioada a vietii iar ele isi distrug asta prin casatorie si prin facerea unui copil, masochiste...n-am ce zice.

Cat despre prietena ta, o superficiala, sa nu-i iei exemplul!

| eckblume a răspuns (pentru Drimmero):

Eu mereu ii spun sa aiba grija, dar fiecare face tot ce ii taie capul. Ne stim de 17* ani si de asta imi pare rau sa o dau uitarii. Asa e felul ei... Am o cunostinta care a facut avort la 13 ani, iar anul asta are 15 si va face nunta.
Eu oricum imi vad de drumul meu. Iti urez noapte buna big grin Vad ca e foarte tarziu si ma fura somnul laughing

| Drimmero a răspuns (pentru eckblume):

Asemenea iti doresc si eu, somn usor si multa sanatate! Weekend fain sa ai

| Jus7t a răspuns:

Da, un partener decent îl găsești greu dar o parteneră decentă o găsești pe toate drumurile, nu e așa?
Sunt destul de multe tipe "mofturoase" dar asta nu înseamnă că le ajută cu ceva asta, sunt care nu au citit o carte în viața lor și sunt atât de proaste că nu ai cum să ai o discuție normală cu ele, chiar dacă citeau nu cred că le ajuta prea mult asta...și au niște pretenții duse la extrem având în vedere cu ce oferă ele într-o relație.
Mulți vor un partener sincer și loial, dar ei sunt așa?
Vor unul interesant, dar ei sunt așa?
Și lista poate continua.

Sunt "mofturoase" din mai multe motive, e normal să ai standarde dar standardele pot să fie prea înalte iar tipa prea "scundă" dacă mă înțelegi.
Nu mai zic de manipulatoare alea care nu dau doi bani pe tine dar vor tot ce ai, iar aici nu mă refer doar la bani, prefăcutele alea care nu pot să simtă nimic pentru nimeni și se mint pe ele și pe alții că simt.
Unele își aleg un iubit și instant, cum l-au văzut.

| Jus7t a răspuns:

Melodie de ascultat când citești comentarii pe TPU =))
http://www.youtube.com/watch?v=xJoHxKLJqNI&t=0m32s

| Freya1 a răspuns:

Păi tu ca si bărbat o iei pe orce boschetara de pe drum doar sa ai femeie?
Nu e normal sa iti alegi ce e mai bun pentru tine?

| eckblume a răspuns (pentru Drimmero):

Multumesc la fel!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Unde mai pui ce jucarii sexuale misto se gasesc in ziua de azi...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Bine zis!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Si cat asteapta? Pana la 35-40?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Cam greu sa te indragostesti de cineva care nu intra in tiparul tau, fizic vorbind. Ochii vad si inima cere!?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate acea persoana care iese din tipar arata mai bine decat idealul tau, teoria e una, practica e alta.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

De alungul timpului orice femeie mai are relații, nu sta nimeni singura pana la 35 de ani dar dacă nu găsesc persoana potrivita pentru căsătorie probabil ca prefera sa rămână singure. O singurătate în doi e mai greu de suportat decât crezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Sau o viata de amar in doi. Era o vorba ca o luna de miere si o viata de amar.

| SoareDaniel a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa dam odata cartile pe fata, o femeie in floarea varstei pana la 35 de ani, intotdeauna va cauta un barbat bine, inalt, cu un aspect fizic placut si o cu situatie financiara mult peste ea. Ce vezi tu femei singure, triste e din cauza faptului ca nu l-au gasit pe ala cu un statut financiar destul de bun. Daca nu reuseste asta pana la varsta respectiva se va arunca in bratele unuia mai amarat, probabil prost si naiv, care habar nu are de cati km are la bord persoana respectiva. Nu e vorba despre faptul ca nu ai INCREDERE in tine, ca ai o PERSONALITATE de rahat ci de faptul ca nu arati bine si crede-ma ce iti zic acum si o grasa cu sunci lasate cu un aspect de 3 spre 4 cauta un baiat de 7-8, deci despre ce p l m vorbim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu de ce femei mofturoase ai dat tu, sau ce inseamna asta, probabil ai dat de cele cu o personalitate diferita de a ta. Ma amuza cum unele se i-au in gura pe net, dar in viata reala stau cuminti sa nu de-a de unul mai prost care le-ar da si vreo doua.

sunt doua tipuri de femei cele care iti vad potentialul si ca ai abilitatea de a le schimba viata(in bine) si cele care nu o fac, pentru cele care nu vad asta, trebuie sa-ti para rau de ele.

| Violleta2022 a răspuns:

Este doar o părere eronata, generalizarea asta.
Aici nu-i vorba de moft, ci de o alegere cu cap si in special cu inima, fiindca nu poti sa accepti in viata ta orice drogat, curvar, betivan, psihopat, idiot sau nespalat in viata ta, doar pentru ca nu trebuie sa fii mofturoasa.
Ne alegem partnerul dupa cum ne bate inima si dupa cum ne indragostim de el.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie nu mi se par mofturoase.
Dimpotriva, multe nasoale cu potential se agata de "barbati" vai de pielea lor, din frica de a nu fi criticate de un barbat mai de doamne-ajuta, care mai are pretentii de la viata, si nu se lasa condus de ea... spre nimic.

| SLS92 a răspuns (pentru eckblume):

Tu de fapt prin comentariu tau ai descris ce vor femeile, frate esti slab genetic ai 0 sanse cu pzd in ziua de azi, puneti comentariu asta pe primul loc

| SLS92 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce haios esti tu, arata-mi una care se cupleaza cu un baiat mai ''vai pielea lui'' aberezi ai fumat ceva, zi-ne ce?

| Mosotti a răspuns:

Pentru ca foarte multi barbati nu-s atractivi fizic in primul rand, ca fizicul e proba eliminatorie din start, majoritatea sunt ai dracu, gelosi, uita sa mai fie domni, nenorociti, nesentimentali, inseala desi acasa au tot.

In primul rand trebuie sa fie atractiv fizic, daca este, atunci se trece la analizarea altor calitati, daca nu e atractiv deloc nu mai conteaza nimic, acea femeie nu mai vrea sa afle nimic.

Sunt la inceput ok pana baga femeia in pat si se insoara, dupa aia crede ca aia e proprietatea lor, o tin de proasta acasa sa le creasca copiii pe care el a vrut sa-i faca probabil sa aiba cine sa ii stearga la c la batranete, sa le faca menaju si sa stea la cheremul lor pentru ssex.

Si mai bine prefera sa fie singure si chiar sa se rezolve singure la ssex (inclusiv vecina mea de 31 ani, decat sa se incurce cu un dobitoc.
Sunt si multe femei rele care dezamagesc, evident.
Dar sa retii ca nu am zis ca 100 % din barbati sunt asa, dar foarte multi, uneori majoritatea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SLS92):

Nu ma refeream chiar la unul ca tine. Un "vai pielea lui" mai la zi cu societatea, totuși.
Pentru tine probabil sunt multe de rezolvat, înainte de a face vreo "pzd" sa se ducă spre compromis.

| SLS92 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Imi dau lacrimile mai ca imi vine sa iti cer o poza sa iti vad "muia" care cucereste pzd....ai treaba si te retin

| Curious2 a răspuns (pentru Nemessys):

Sunt sute de milioane de femei pe planeta.
De unde stii, tu, ce stiu ele?
Exista femei si femei.

| Sheykhane a răspuns:

Alea care arata bine sunt pretentioase, iar broastele alea grase si urate se cred bune si apoi repeta ce fac alea bune rolling on the floor)

| Mosotti a răspuns:

Simplu, ca nu vor sa stea cu unul de care nu le place, si eu am fost la fel, singuratatea in doi este mai grea decat aia de unu singur, asa ca mai bine singur sincer. Le inteleg f bine.
Sau daca da numa de nenorociti, mai bine fara.

| IAR a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut,
Ignor-o pe idi... aia de caste, nu merita sa-i dai atentie unei parv...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu nu ti-ai dat seama inca. Aici nu mai e de trait pe langa asta dovada vie ca generatiile devin tot mai proaste.