| luiza171 a întrebat:

De curand am aflat ca iubitul meu este casatorit.are decat 23 ani. mi-a spus ca vrea sa fie cu mine dar ii e mila de copilul lui si ca ar trebui sa se impace cu sotia pentru ca erau in divort.el zice ca nu va afecta cu nimic relatia noastra dar nu suport gandul ca e langa alta si ma gandesc si la viitor deoarece a spus ca vrea sa o faca pe ea sa divorteze de el, iar eu nu vreau sa pierd timp degeaba chiar daca il iubesc prea mult

Răspuns Câştigător
| AnnielaIoana a răspuns:

Spui ca ai aflat de curand ca este casatorit.Nu? Corect ar fi fost sa-ti spuna de la inceput situatia lui.Esti sigura ca erau in divort? Ti-a aratat vreo dovada? Eu sunt mama, dar un copil nu ma tine legata de sot, daca nu ne mai intelegem.In plus, i-as face mai mult rau copilului, sa vada mereu cum parintii se cearta. Ceea ce vreau sa spun este ca e posibil ca relatia dintre cei doi sa nu fie atat de deteriorata din moment ce el vrea sa se impace cu ea. Orice cuplu se mai cearta.Gandeste-te bine, esti sigura ca vrei sa fii in postura de amanta? Crezi ca o astfel de relatie are un viitor? Parerea mea e ca ar fi mai bine sa-ti indrepti atentia catre altcineva fara obligatii.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca nu va divorta si pe tine te abureste atat timp cat obtine ce vrea si se satura de tine pentru ca familia e familie si a doua la mana mai e si copilul, lasa-l in pace si gaseste-ti unul necasatorit

| PinkPanther a răspuns:

Nu are rost sa continui, sunt putine sanse sa divorteze, mai ales ca e si un copil la mijoc. desparte-te de el, vezi-ti de viata ta si daca la la un moment dat divorteaza si mai aveti aceleasi sentimente reluati relatia. nu are rost sa iti pierzi timul asa

| florin1979 a răspuns:

Cauta pe altcineva, da-i pace!

| Cosmin1I a răspuns:

Da drumul acestei relatii deoarece nu are viitor. Exista o familie la mijloc, un copil..Barbatul este singurul vinovat ca sa implicat in asa ceva

| Q69 a răspuns:

Am o prietena care s-a combinat cu unul casatorit si cu copil cand ea avea 15 ani si de atunci o tot minte ca divorteaza si o ia de nevasta... timpul a trecut fata are 26 de ani si tot mai spera
si mai una de la 17 ani o combina unul casatorit cu copil ca divorteaza pentru ea si ea crede si acum...saptamana trecuta fata a implinit 24 de ani
poate intelegi ceva din povestile lor

| MishuD a răspuns:

Hehe, o sa devii o "amanta oficiala" laughing

Da'i papucii, nu merita sa iti pierzi vremea cu un om care te minte din prima clipa. La fel de bine te poate mintii si acum pentru ca e mult mai comod sa minti si sa inseli decat sa spui adevarul si sa faci ce'i corect.

| alissa6 a răspuns:

Incearca sa vezi sa vezi cat de mult te iubeste si daca merita. Iubirea vine mereu cu sacrificii!

| Io4 a răspuns:

Sincer acum, eu zic sa nu pierzi timpul si sa te afunzi in probleme de genul asta...nu se stie daca nu vei avea de suferit apoi; si gandeste-te ca este un copil la mijloc ce n-are nicio vina.Incearca sa treci peste asta chiar daca o sa dureze.Inca o data, nu te afunda in probleme! Daca ii pasa si te iubea, de ce te-a mintit sau de ce nu ti-a spus de casatorie.Asta e un al doilea motiv la care trebuie sa te gandesti.

| luiza171 explică:

Ce sa mai facsad

| luiza171 explică:

M-am gandit si la ce ati spus voi. eu i-am zis ca il iubesc si i-am exxplicat legat de viitor si a spus ca ma iubeste si ca noi o sa facem de toate impreuna, dar nu imi place sa il impart si nici sa aflu ca celelalte fete ca a fost doar la vrajeala tot ce a zis. o sa vad in timp adica maxim cateva luni, altfel nu continui nimic. multumesc de sfaturi tuturor

| Daniela_Ursu_1965 a răspuns:

Reda-i libertatea si ai rabdare.Tu oricum nu msai ai incredere in el.Si mai e si copilul. Oricum e neserios daca isi inseala nevasta. Dupa primul vostru copil sau chiar mai repede te inseala si pe tine probabil.

| FrezZy a răspuns:

Lasa'l sa sufere dupa tine happy si o sa vezi ca tot el o sa te caute i'ar atunci tu o sa'i intorci spatelewinking